5. 12. 2014 Lucie Štěrbová

Lukáš Cingel: Hráli jsme moc na krásu

Závěr druhé třetiny zápasu proti Plzni byl divoký. Hostům se povedlo během dvou minut vyrovnat, LUKÁŠ CINGEL ale vzápětí zvrátil stav zápasu opět na stranu Sparty. Nicméně ne nadobro. Plzni se povedlo otočit a sparťanská šatna byla po zápase zavřená déle, než je obvyklé. „Něco jsme si k zápasu řekli. Třeba, že jsme za stavu 2:0 měli hrát mnohem lépe do obrany,“ přiznal po zápase Lukáš Cingel.

Sparta přitom měla do zápasu senzační nástup. V první desetiminutovce využila dvě přesilovky a Plzeň držela v šachu. Ve druhé části ale přišla změna. „Těžko říct, co se pak stalo. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo, možná jsme hráli moc na krásu,“ hledal důvody neúspěchu sparťanský forvard. „Musíme se naučit, že když vedeme, tak musíme hrát hlavně zodpovědně do obrany. Soupeře k ničemu nepouštět. Proti Plzni to byl od nás otevřený hokej. Pak jsme udělali pár chyb a pykáme za to.“

Lukáš Cingel

I proti Plzni byl znát přísnější metr rozhodčích. Vždyť jen v prvních deseti minutách padlo pět menších trestů a už během první třetiny si oba týmy vyzkoušely dvojnásobnou přesilovku i dvojnásobné oslabení. A více menších trestů dělá hru podle Cingela mnohem náročnější na fyzičku.

„Bere to dost sil. Při oslabeních i přesilovkách vás trenér rychle točí,“ přiznal. „Přesilovky a oslabení teď budou rozhodovat asi ještě víc zápasů. Nebo se to možná časem zase uklidní a vrátí se to do starých kolejí, ale teď jsou zápasy hlavně o přesilovkách,“ vykládal po utkání a hodnotil, jak mu přísnější metr od rozhodčích sedí. „Díky tomuto trendu jsme vyhráli nad Třincem. Výborně jsme bránili oslabení, dali góly z přesilovek. Proti Plzni už nám ale hlavně přesilovky nešly tak, jak jsme chtěli.“

Plzeň svým vítězstvím porušila kouzlo speciálních dresů – kdy Sparta ve speciálních dresech zápasy vyhrávala. Cingel je ale i tak ocenil. „Problém s tím, že nahrávám někomu, kdo má velkou část dresu žlutou, jsem neměl,“ usmíval se. „Jen v šatně proběhlo pár fórků, že vypadáme jako čmeláci. Ale bylo to pěkné – pro nás i pro diváky.“