20. 10. 2015 Lucie Štěrbová

Lukáš Cingel: Snad jsme si to vybrali!

Litvínov nebyl příjemný soupeř a Sparta se na oba vstřelené góly pořádně nadřela. O to víc pak LUKÁŠE CINGELA mrzelo, že jeho tým přišel o vedení 12 vteřin před závěrečnou sirénou. „Je to škoda přijít takhle o zápas,“ pokyvoval po zápase. „Takové smolné zápasy ale byly, jsou a budou. Snad jsme si to vybrali.“

Na kostce nad ledem svítila číslice dvanáct, která odpočítávala poslední vteřiny třetí části. A za brankou, kterou střežil Tomáš Pöpperle bylo veselo. Kotel hostů slavil vyrovnání. „Náš gólman neviděl, že je tam hráč Litvínova, chtěl puk vyhodit, ale spíš ho měl podržet,“ vysvětloval po utkání, co se v závěru třetí části stalo. „Takové smolné zápasy ale byly, jsou a budou.“

„Myslím, že jsme nehráli špatně,“ hodnotil Cingel, jež vyšel po třech zápasech, v nichž bodoval, v utkání proti Litvínovu střelecky naprázdno. „A nemyslím si, že by nás ta inkasovaná branka v závěru nějak ovlivnila v prodloužení. Spíš to byl těžký zápas. Litvínov výborně bránil a nás jakákoli vytvořená šance stála spoustu sil. V prodloužení už pak nikdo z nás nechtěl udělat chybu a možná proto jsme mohli vypadat zakřiknutě.“

Sparta v předehrávce 19. kola prohrála s Litvínovem už podruhé v sezoně, a podruhé 2:3 na nájezdy. Sparťanský útočník si ale nemyslí, že by Spartě litvínovská hra neseděla. „Holt to tam někdy spadne a někdy ne. My jsme se na naše dvě branky dost nadřeli,“ vykládal po zápase. „Trochu prostoru nám nechávali. Šance jsme měli. Ale z těch jsme mohli vytěžit víc. Naše hra nebyla špatná, ale byl to náročný zápas.“

Na další domácí extraligové utkání si fanoušky Sparty musejí počkat až do 18. listopadu. Do té doby Spartu čeká čtyřzápasový extraligový trip a osmifinále Ligy mistrů. Mimo jiné tedy i spousta cestování. „Z toho ale strach nemám, to bude v pohodě, jiné týmy cestují mnohem víc,“ nevidí v dlouhých přesunech po republice i mimo ni problém. „A asi se nám ani nijak nezmění rytmus přípravy. Budeme pokračovat v tom, co děláme teď. Odpočineme si v repre pauze, nabereme síly na další část.“

A že Sparta přijde na měsíc o výhodu domácího extraligového prostředí? Ani toho se Lukáš Cingel nebojí. „Samozřejmě, že je lepší hrát doma, ale na konci základní části jsou na tom všechny týmy stejně. Navíc pro domácí týmy to může být jiné. Když přijede Sparta, dorazí víc diváků a zápasy mají větší náboj. A to je pro nás dobré.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila