1. 2. 2015 Tereza Velikovská

Lukáš Klimek: Parádně jsme si to užili

Třetí minuta derby a Slavia šla do vedení. Ovšem poprvé a taky naposledy v posledním čtvrtém derby sezony. O obrat z 0:1 na 2:1 se dvěma brankami zasloužil nejlepší střelec Sparty LUKÁŠ KLIMEK, který si připsal 18. a 19. gól v sezoně. Oba po spolupráci s parťáky z útoku, Jaroslavem Hlinkou a Martinem Réwayem. Sparta nakonec souboj o Prahu ovládla po výhře 9:4. "Byli jsme sami trošku překvapení z toho, že nám to tam tak padá," smál se Klimek po povedeném duelu.

Po devíti gólech v pátek v brance Karlových Varů jste asi nečekali, že se vám to hned v neděli povede znovu a ještě v derby, že?
No, to se vůbec málokdy podaří, dát devět gólů. A nám se to povedlo hned dvakrát v řadě! Jsem rád, že jsme si po Varech něco nechali i na Slavii. Víme, že v derby nerozhoduje postavení v tabulce, oba týmy touží po tom být vládci Prahy.

V prvních dvou třetinách se vám povedl neuvěřitelný kousek, proměnili jste totiž všech šest přesilovek, které jste hráli...
No byli jsme trošku překvapení z toho, že nám to tam tak padá. (úsměv) Ale tak vždycky jdeme na led s tím, že chceme dát gól, takže plán jsme splnili. S tím, jak nám to tam padalo, nám rostlo sebevědomí. Byli jsme silnější na puku, možná jsme si i víc dovolili s každou další využitou přesilovkou. Nakonec jsme se v nich prosadili sedmkrát, což je krásný úspěch.

Lukáš Klimek

Vy sám jste zvládl dvěma góly otočit z 0:1 na 2:1 po spolupráci s Jardou Hlinkou a Martinem Réwayem. Hlavně za ten druhý gól si budete Martinovi hodně děkovat, že?
On čekal hodně dlouho za brankou a já si pořád říkal, jestli mi to dá nebo nedá. On si počkal na tu správnou chvíli a já to naštěstí trefil.

Aktuálně jste už na 19 gólech, máte ještě nějaké ambice bojovat o post nejlepšího střelce ligy?
Takové ambice nemám. Každý zápas chci dát gól a za každý další jsem moc rád. (úsměv)

Cítili jste se v O2 areně jako doma vzhledem k počtu a hlasitostí sparťanů v hledišti?
Přesně tak. Měli víc důvodu být hlasitější a i vizuálně se mi zdálo, když jsem si ve třetí třetině mohl dovolit mrknout po tribunách, že je jich tam opravdu víc než slávistů. Můžeme jim jen poděkovat, že přišli v takovém počtu a skvěle fandili.

Co si tak hráč na střídačce říká, když se blíží konec zápasu, ve kterém jeho tým kráčí za jasným vítězstvím, ještě navíc v derby?
Pro mě to je nejlepší pocit, když se dohrává zápas, je pár minut do konce a člověk ví, že je víceméně hotovo. Nemyslím třeba v polovině třetí třetiny, ale dejme tomu dvě tři minuty do konce, když se vede o čtyři góly. To je paráda. Ještě když je taková kulisa, člověk si to užívá. (úsměv)

Do repre pauzy se asi jde s dvěma výhrami s devíti góly na kontě asi skvěle, ne?
Určitě se nám do ní jde líp, kdybychom znovu prohráli. Program je takový, že máme dva dny volno a potom začneme zase trénovat. A pak hurá na Kometu.