28. 11. 2014 Jiří Liebreich

Lukáš Pech: Francouz? Na MS 100% bude

Ačkoliv sparťané vedli 2:0 a 3:2 na půdě silného Litvínova, z divácky přitažlivého utkání neberou ani bod. Rozhodla o tom třetí třetina, kterou Verva ovládla v jasném poměru 3:0. Hned čtyři přesilové hry skončily gólem útočícího týmu. "Píská se doopravdy skoro všechno," připomněl LUKÁŠ PECH v pozápasovém rozhovoru.

Ubránili jste vstupní tlak Litvínova a šli do vedení 2:0. Kdy přišlo procitnutí domácích?
Neubránili jsme oslabení, soupeři nám pak i ujeli do přečíslení – tím jsme ztratili vedení. Nehráli jsme špatně, na hru ve čtyřech se ale musíme více zaměřit. Výkon špatný nebyl, makali jsme. Neobstáli jsme v důležitých situacích, kdy se rozhodovalo utkání – misky vah se naklonily na stranu domácích. Nedáš – dostaneš. My jsme neproměnili řadu šancí, Litvínov nás pak potrestal.

Lukáš Pech

Stejně jako v závěrečné dvouminutovce…
Přesně tak, soupeř dal dva góly do prázdné brány. Branka na 6:4 byla náhoda – já jsem chtěl dorážet, puk se ale odrazil od Ďala (Marka Ďalogy), navíc do puku píchl i Francík (Pavel Francouz). Já jsem na puk nedosáhl, spadlo nám to do prázdné.

Na góly v přesilovkách skončilo utkání remízou 2:2, jak se sžíváte s nastaveným přísným metrem sudích?
V přesilovkách jsme měli dát víc gólů, šance byly. Ten trend je nastaven tak, aby se pískalo co nejvíc zákroků hokejkou. Píská se doopravdy skoro všechno. Týmy, co hrají přesilovku dobře, budou ve výhodě.

Vy jste hráč menší postavy, tím spíše ale mrštný a hůř polapitelný. Je to pro hráče vašeho typu výhoda?
Samozřejmě se snažím hrát dobře jeden na jednoho. Když dostanu dobrý pas, tak se na sebe snažím navázat jednoho či dva hráče a připravit šanci pro spoluhráče. I tentokrát tam nějaké šance byly, nebyly ale úplně stoprocentní. Spíše dorážky. Já osobně hraji často s pukem, na to si věřím. Je pro mě těžký, když jsem málo na puku.

Ve třetí třetině, za stavu 3:3, ujel sám na branku Hlinka i Klimek, ani jeden ale neuspěl. Poté domácí rozhodli. Lámal se zápas v tomto momentu?
Přesně, misky vah jsme holt nepřeklopili. Kdybychom dali na 4:3, tak by se musel Litvínov tlačit do útoku. Puk ale propadl z takové pološance do brány nám, my museli riskovat. To domácím vyhovovalo.

Proti brankáři Francouzovi jste hrál letos podruhé, myslíte, že má šanci probojovat se na MS v Praze a Ostravě?
Já si 100% myslím, že tam bude! Je to vynikající mladý brankář, všechno má před sebou. Svými výkony si říká o takovou akci, budeme mu držet palce.