24. 9. 2014 Tomáš Zetek

Lukáš Pech: Postup si chceme uhrát sami!

Na začátku druhé třetiny vyrovnával na 1:1. Třiačtyřicet sekund před třetí sirénou pak připravil gólovou situaci pro Juraje Mikuše, který brankou na 2:2 poslal utkání do prodloužení. Přesto se neradoval ani on, ani jeho spoluhráči. LUKÁŠ PECH byl sparťanským hrdinou duelu Champions Hockey League v Mannheimu, který však nakonec přinesl Pražanům jen bod. „Chtěli jsme víc, ale šance na postup máme ve svých rukou. Musíme si to uhrát v posledním zápase doma,“ říká Pech.

Sparťani dorazili do Mannheimu po šestihodinové cestě autobusem v pondělí večer. Druhý den následovalo dopolední rozbruslení a vpodvečer už klání s domácím Adlerem. Atmosféru v SAP Areně předcházela bujará povést. Nakonec však na duel dorazilo „jen“ pět a půl tisícovek fanoušků. „O víkendu prý bylo na utkání německé ligy vyprodáno, ale na našem zápase nebyla taková atmosféra, jak jsem čekal,“ vypráví Lukáš Pech. „V ten samý čas hrál pár kilometrů dál fotbalový Hoffenheim bundesligové derby s Freiburgem, takže proto, prý, přišlo méně lidí na náš zápas,“ dodává sparťanský centr.

Samotné utkání začalo pro hostující mužstvo neslavně a Adler šel v sedmé minutě do vedení. V přesilovce se prosadil ránou z první po křížné přihrávce útočník Hospelt. „Z úvodních deseti minut jsme hráli sedm v oslabení. To jsme mohli těžko pomýšlet na nějaký lepší vývoj,“ krčí rameny Pech. „Stalo se nám to už poněkolikáté a bohužel jsme vinou toho zase prohrávali jako prakticky v každém utkání. Naštěstí jsme po přestávce hru zlepšili a zápas se vyrovnal,“ přidává další hodnocení vývoje úterního duelu.

Právě Lukáš Pech se na začátku druhé třetiny střelecky prosadil. Už před ním měli jeho spoluhráči tlak, ale až on dokázal dotlačit kotouč za gólmana Youriho Ziffzera. „Byla to taková nepřehledná situace kolem branky. Snažili jsme se být v útočném pásmu aktivní a tlačit se do brankoviště. V tuhle chvíli se to vyplatilo,“ vysvětluje šikovný centr. „Pořád jsem sledoval puk, který zůstal nepokrytý někde pod brankářem, a povedlo se to dorazit. Od začátku druhé třetiny jsme začali hrát lépe a zápas se zaslouženě vyrovnal výsledkové i herně.“

Třetí třetina nabídla pokračování dramatického duelu, ve kterém šli opět do vedení domácí. Tečovaná střela Mauera zasvištěla pro domácí hodně šťastně za gólmana Staňu a Sparta musela opět dotahovat. „Ale věřili jsme si. Nebyli jsme horší tým a tvořili jsme si i gólové šance. Trefili jsme tyčku a měli i další příležitosti. Povedlo se to nakonec těsně před koncem při hře bez brankáře,“ popisuje Pech. Právě on posunul puk na obránce Juraje Mikuše, který 43 vteřin před třetí sirénou vyrovnal na 2:2, a zápas šel tak do prodloužení.

Bodování Sparty v Champions Hockey League

„Vyrovnání bylo zasloužené. V prodloužení jsme bohužel dostali zase gól v přesilovce soupeře. Už v závěru třetí třetiny jsme šli na čtyři minuty do oslabení, které nemělo být. Hned po zápase jsme viděli některé situace v televizi, takže jsme si mohli udělat obrázek,“ říká Pech. Na výkon rozhodčích však porážku nesvádí. „To v žádném případě, odmítám nějaké výmluvy. Získali jsme bod, což je lepší než nic, ale chtěli jsme víc. Uvidíme, jak bude hrát Växjö s KalPou, ale ať už to dopadne jakkoliv, my se musíme soustředit na domácí odvetu s Mannheimem, ve které chceme uspět a vybojovat postup do play off,“ tvrdí nejproduktivnější sparťan v CHL. Klíčový duel základní skupiny se hraje ve středu 8. října v holešovické Tipsport areně.