14. 12. 2014 Jiří Liebreich

Lukáš Pech: Zbláznili jsme se, je to déjà vu

Ani druhý zápas v Karlových Varech sparťanům body nepřinesl. Ačkoliv tým z hlavního města vedl už 3:1, tak nakonec padl 3:5. Zajímavostí bylo, že ani jeden z osmi gólů nepadl při standardním počtu hráčů na ledové ploše. "Je to nepochopitelné – úplně jsme se zbláznili," láteřil LUKÁŠ PECH.

Vedli jste 3:1, kde nastal zlom?
Ke spokojenosti máme daleko. Zápas jsme otočili z nepříznivého stavu 0:1 na 3:1. Je to takové déjà vu. Otočili to na 4:3, to je nepochopitelné – úplně jsme se zbláznili. Laxnost, podcenění… Mysleli jsme si, že je to utkání hotové. Zmrvili jsme to. Pak chceme dotahovat, ale i když tam šance jsou, tak nic. Měli dvě trestná střílení a několik přečíslení, je toho na nás moc. My jsme neměli jediný únik. Je to špatný, musíme se na to podívat a analyzovat.

Lukáš Pech

Vypadáte, že vás tato prohra hodně štve…
Každá porážka naštve, mně ale vadí, že vedeme 3:1 a celé utkání zvoráme. Je to už poněkolikáté. Vedeme o dva góly a nedovedeme zápas do vítězného konce. Je to už počtvrté nebo popáté. Musíme se ponaučit, ačkoliv si to říkáme pořád. Zmatkujeme a soupeři nás trestají..

Sparta hraje na vrchu tabulky, není hlavní problém podceňování zápasů?
Každý si musíme sáhnout do svědomí. Já neříkám, že jsme to podcenili, ale asi jsme přestali hrát. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Oni dvakrát ujeli a dali dva góly. Třeba i náhodně v přesilovkách, pramenilo to ale z našich chyb.

V závěru jste hráli v šesti proti třem, pořádná střela na bránu ale nepřišla. Byl to důsledek týmové nepohody?
Dvě šance tam byly – tutovky. Já jsem tam měl šanci dvě vteřiny před koncem, měl jsme ji proměnit. Mířil jsme nahoru, Habal to ale zázračně vyrazil. Buchta střílel z mezikruží a taky nic. Pak je to taková křeč, kdy můžete chtít sebevíc, puky ale odskakují a odskakují…

Tým je v tabulce stále na vrchu, je alespoň výhoda, že se nemusíte nějak zásadně stresovat?
To sice nemusíme, je to ale základní část – tím chci říct, že se musíme kvalitně připravit na play off. Neříkám, že v něm už jsme, ale v něm nás budou takovéto chyby stát úspěch.

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Sparta Praha
HC Kometa Brno
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola vyzvou Kometu

Sobotka: Věřím, že forma vydrží co nejdéle

CEB - SPA 1:5 - Výhru řídili Horák se Sobotkou

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu