14. 9. 2011 Tomáš Zatloukal

Lukáš Žálčík: Udělám vše pro to, abych se dostal do Sparty

Úvodní kolo 1. hokejové ligy přineslo pro sparťanského fanouška velice zajímavé střetnutí: na ledě berounských Medvědů se představil tým se slavnou historií, HC Dukla Jihlava. Oba týmy posílili během letní přestávky hráči širšího kádru Sparty, jedním z nejaktivnějších byl Lukáš Žálčík. Tvořivý forvard asistoval u jediné trefy domácích, kteří nakonec Dukle podlehli 1:3.

Žálčík odehrál celý zápas po boku dalších sparťanů: Dominika Pacovského a Tomáše Rubeše. A právě jejich řada připravila kontaktní branku Berouna, za stavu 0:2 se Pacovský prosadil přesnou ranou v přesilovce.„Snažíme se hrát nacvičené kombinace z tréninků. Nejdříve jsme zkusili rychlou akci, kdy jsem dával puk Rubíňovi (Rubešovi) za branku, ale nevyšlo nám to. Pak jsme připravili dobrou střeleckou pozici pro Pácu (Pacovského) a sami jsme šli clonit brankáři. Spadlo to tam. Pácovi se podvedla parádní rána," popisoval Žálčík gólový okamžik.

Lukáš Žálčík

Přestože byste na soupisce Berouna našli věhlasnější jména, trenér Jiří Doležal posílal naděje Sparty do hry i během zlomových momentů zápasu. Hráli přesilovky, dokonce dostali důvěru i při hře bez brankáře v samotném závěru vypjatého duelu.„Jsme rádi, že můžeme hrát spolu a moc si vážíme toho, že chodíme na přesilovky," těší Žálčíka. Kromě něj do utkání zasáhli v berounském dresu také Miroslav Forman, Daniel Sobotka, Patrik Husák a již zmínění Rubeš s Pacovským. Barvy Dukly hájil Tomáš Karpov, gólman Filip Novotný sledoval utkání zpoza mantinelu.

Momentálně jihlavský Karpov tvořil se Žálčíkem a Luňákem čtvrtý útok holešovických na konci poslední základní části a následného play-out. „S Tomášem jsme hráli spolu v jedné řadě od Vánoc, ale nemohl jsem na to brát ohled, šel jsem mu do těla jako komukoliv jinému. Dokonce mezi námi i došlo k jednomu konfliktu. Už jsem si zvykl, že nastupuji proti svým bývalým spoluhráčům, není to pro mě nic zvláštního. Ale Tomáš byl hodně nahecovaný," usmál se rodák ze Šumperka. Žálčík se v Berouně vrátil na post centra, ve sparťanské sestavě mu zpravidla patřila pozice levého křídla.

„Až do juniorů jsem hrával středního útočníka, změna přišla s příchodem mezi seniory. Dneska jsem chodil často na buly, ale kolik jsem jich vyhrál, to nevím. Tuším, že to bylo asi padesát na padesát. Jeden centr Dukly mě pořád porážel, trvalo mi snad půlku zápasu, než jsem přečetl jeho techniku," vyprávěl dvacetiletý útočník. I přes svůj nízký věk se pouštěl do diskuze s rozhodčími. Především kvůli špatnému postavení soupeřů při vhazování. „Celý zápas nám rozhodčí říkali, kdo přijede na buly první, ale jeden hráč Jihlavy tam jezdil pořád špatně. Ozval jsem se a dostal jsem vynadáno, ale takový je hokej," přiblížil Žálčík spornou situaci.

Za Spartu naposledy nastoupil v derby se Slávií hraném v rámci Europan Trophy. „Šlo o jeden z nejemotivnějších zápasů, které jsem poslední dobou hrál. V Edenu přišel plný dům, atmosféra byla výborná. Myslím si, že z pohledu fanouška muselo jít o výborný zápas," tvrdí odchovanec šumperských Mladých Draků. Žálčík si pochvaloval i dnešní střetnutí s Duklou. „Hrál se hodně rychlý hokej. Řekl bych, že to byl kvalitní zápas. Úroveň první ligy je podle mě vysoká." Přesto přiznal, že by se rád probil zpět do sparťanského mužstva. „Někdo si řekne, že jde o čtvrtou řadu a o čtyři, pět střídání, ale já udělám všechno pro to, aby se dostal do Sparty."

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle