11. 8. 2011 Lucie Štěrbová

Luňák po zápase s HV71: První třetina nás asi ukolébala

P r a h a - Sparta v prvním zápase v rámci European Trophy podlehla švédskému HV71 1:4. Ač je konečné skóre zápasu celkem jednoznačné, Lukáš Luňák, který naskakoval ve čtvrtém útoku, zápas tak jednostranně neviděl. „Skóre možná vypadá jednoznačně, ale minimálně první třetinu jsme odehráli velmi dobře,“ tvrdil po zápase jeden ze sparťanských mladíků.

„Po první třetině jsme si říkali, že z naší strany to nebylo špatné,“ vykládal po úvodním zápase, zároveň ale přiznal, že pak možná přišlo polevení. „Asi jsme se tím na začátku druhé dvacetiminutovky nechali ukolébat – Švédové se potom jen díky našim chybám dostali ve druhé části do hry. V té třetí části si myslím, že už to bylo zase vyrovnané." Sparta už ale jenom snížila. Ve dvaapadesáté minutě korigoval skóre na 1:4 kapitán Broš.

Co sparťany může mrzet? Určitě nezvládnuté přesilovky. V zápase jich švédský celek nabídl holešovickému týmu celkem osm, ani z jedné z nich ale nepadla branka. Naopak Švédové dokázali ze čtyř vyloučení Sparty vytěžit hned dvě branky. „To, že jsme dnes přesilovky vůbec nezvládali, je fakt. Trénovali jsme je i na tréninku, i když krátce, ale minimálně branku nebo dvě jsme z nich vytěžit měli,“ pokyvoval hlavou. „Na druhou stranu je to ale teprve druhý zápas, do kterého jsme nastoupili v silnější sestavě.“

Předsezónní přípravu zpestří European Trophy sparťanům podruhé v řadě. HV71 byl první ze série velmi kvalitních evropských týmů. „Tenhle pohár hrají nejlepší týmy Evropy a před startem ligy nás může velmi kvalitně prověřit. Nikdo nám neříkal, kam se musíme dostat,co musíme splnit. Je to příprava, naší prioritou je extraliga. Na druhou stranu je to soutěž a kdo by nechtěl nějakou soutěž vyhrát,“ přiznal, že zápasy nemají jen ryze přípravný náboj dvaadvacetiletý útočník.

Luňák v zápase vytvořil útočnou trojičku s dvacetiletým Tomášem Rachůnkem a jen o rok starším Adamem Lapšanským. Společně se na ledě objevili už i v předchozím zápase proti Boleslavi.„Hraju čtvrtou lajnu, jsme tam všichni mladí kluci, musíme bruslit, makat, říci si našimi výkony o co nejvíc času na ledě v sezoně,“ dodal na závěr.