13. 6. 2019 Kateřina Eisová

MATÚŠ SUKEĽ: Kluci v kabině mě rychle přijali

Ještě minulý měsíc bojoval na mistrovství světa, kde podával fantastické výkony. Hrál v prvních dvou útočných formacích a patřil mezi největší opory slovenského národního týmu. MATÚŠ SUKEĽ je jednou z prvních letních posil, teď se už zapojil do letní přípravy Sparty!

Přestože jsi hrál ještě před měsícem na mistrovství světa, nyní ses předčasně a dobrovolně připojil k týmu. Už ti hokej chyběl?
Už mám za sebou dva týdny pauzy, potřebuju se začít připravovat na další sezonu. Přípravu jsem už začal doma na Slovensku. Na Spartu jsem přijel na pár dní, abych se mohl se všemi seznámit a trochu poznat nové prostředí.

Jaké jsou tvé první dojmy?
Zatím výborné, hráči mají na Spartě skvělý servis. Myslím, že mě kluci rychle přijali mezi sebe, absolvoval jsem s nimi už dva tréninky a jsem se vším spokojený. 

Stihl jsi už první trénink v úmorném vedru. Byl to tvrdý návrat do hokejové reality?
Začal jsem trénovat už minulý týden, takže první bolesti mám za sebou. Úvodní trénink na Spartě byl náročný, ale zvládl jsem ho.

Na mistrovství světa jsi patřil mezi nejlepší hráče slovenského týmu. Jsi spokojený navzdory tomu, že se týmu nepodařilo postoupit do čtvrtfinále?
Když si odmyslím výsledek, který bohužel není takový, jaký jsme si představovali, jsem spokojený. Hráli jsme dobrý hokej, lidé byli nadšení, všichni jsme si to moc užili. Jsem rád, že jsem mohl být součástí slovenské party a celého domácího mistrovství.

Čekal jsi, že se ti bude na mistrovství až takhle dařit?
Šel jsem na mistrovství s tím, že budu hrát co nejlepší hokej. Hrál jsem svoji hru, diváci nás hnali dopředu a dařilo se mi střelecky.

Sparťanští fanoušci se ihned začali strachovat, jestli po tobě nesáhnou týmy ze zámoří nebo KHL. Můžeš je uklidnit, že zůstáváš? 
Ano, fanoušci můžou zůstat klidní, zůstávám na Spartě, rozhodně nemám v plánu nikam odcházet. Moc se těším, až si obléknu sparťanský dres. 

Vybral sis číslo 91, proč právě toto?
Obvykle nosím číslo 19, ale to už má Tomáš Pavelka, takže mám 91 jako záložní možnost. Líbí se mi kombinace těchto dvou čísel.

Na spolupráci se zahraničním koučem jsi zvyklý ze slovenského národního týmu, který vede Kanaďan Craig Ramsey. Jak se těšíš na Uweho Kruppa?
Slyšel jsem na něj jen samé dobré ohlasy. Je to moderní trenér, těším se na spolupráci s ním.

×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty