4. 7. 2017 Martina Nová

MS v inline: Za bronz jsme rádi, říká Černoch

Na inline hokejovém mistrovství světa IIHF, které se konalo na Slovensku, čeští hráči vybojovali bronzové medaile. Součástí týmu byl také sparťan JIŘÍ ČERNOCH, jenž zaznamenal při své premiéře na MS v šesti zápasech šest kanadských bodů. „Třetího místa si ceníme, ale zklamání tam je,“ hodnotil šampionát sklesle Černoch, který si ale dále pochvaloval dobrou partu, která se v Bratislavě sešla.

Jirko, před šampionátem jste řekl, že na Slovensko jedete uhrát dobrý výsledek. Na šampionátu jste vybojovali bronzové medaile a ukončili čekání na cenný kov, který Česko naposledy slavilo v roce 2011, takže cíl splněn..
Jsme za medaili rádi. Říkali jsme si, že každá placka bude dobrá, ale zklamaní jsme. Semifinále s Amerikou bylo vyrovnané, rozhodovaly úplné maličkosti. Bohužel Američané na tom byli lépe a štěstí se k nim přiklonilo. Třetího místa si ceníme, ale zklamání tam je.

3+3

Jiří Černoch na MS zaznamenal tři góly a tři asistence.

Na šampionátu jste odehráli šest zápasů, čtyřikrát jste slavili vítězství. Prohráli jste pouze v základní skupině s Finy, kteří skončili stříbrní, a v semifinále s Američany, kteří byli zlatí. To svědčí o tom, že jste byli silným týmem a medaili máte zaslouženě…
Určitě. S Finskem jsme hráli vyrovnané utkání, prohráli jsme až v nájezdech, které jsou loterie. Možná právě v tom byla ta největší chyba, že jsme Finy neporazili, a tak jsme se nevyhnuli Americe. Ale nedá se nic dělat. Finsko i USA měly výborné týmy a hrály skvělý inline hokej, takže je úspěch, že jsme ve společnosti takových skvělých týmů.

Ve čtvrtfinále jste si poradili s obhájci zlatých medailí, vyřadili jste Kanadu. Dodalo vám to sílu a sebevědomí do konečné fáze turnaje?
Je super, že jsme Kanadu porazili. Byl to těžký zápas, hra byla vyrovnaná, ale podařilo se nám dát rychlé góly. Hráli jsme výborně, určitě nám to dalo více sebevědomí, že jsme porazili obhájce titulu. Jenže Amerika měla letos mnohem lepší tým, chtěli jsme ji porazit, ale bohužel.

Přispěl jste českému týmu třemi góly a třemi asistencemi. Jak jste spokojený se svým výkonem na mistrovství?
Jsem spokojený, i když to mohlo být lepší. Bylo to moje první inline hokejové mistrovství, takže jsem toho moc neočekával a jsem spokojený. Nicméně bych byl šťastnější, kdybychom vybojovali větší úspěch. Nehraje se na osobní statistiky, ale na týmový výsledek, takže i kdybych dal 20 gólů a skončili bychom třetí, radost z toho mít nebudu.

V čem si myslíte, že byla vaše síla? Pomohlo to, že jste měli v celku řadu kvalitních hokejistů? V týmu jste se potkal například s útočníkem Jakubem Petružálkem nebo brankářem Dominikem Frodlem…
Určitě to byla naše síla, že jsme měli hokejový tým. Hned v prvním zápase jsme se přesvědčili o tom, že rozhodčí budou pouštět menší kontakty, že nebudou všechno pískat, takže jsme trochu přitvrdili. Vyhovovalo nám to. Největší síla byla asi v tom, že jsme měli skvělou partu. Když se tým dobře sejde, tak to jde na hrací ploše snadněji.

Největší síla byla asi v tom, že jsme měli skvělou partu. Když se tým dobře sejde, tak to jde na hrací ploše snadněji.

Jiří Černoch

Proběhly nějaké oslavy po bronzovém mistrovství světa?
Oslavy byly maximálně takové, že jsme si zařvali, zazpívali nějakou písničku, ale tím, že všichni máme nyní krátké volno před sezonou, tak jsme se sebrali hned po zápase a odjeli domů, abychom si užili volno. Žádný pařby nebyly ani nebudou.

Co vás tedy čeká v příštích dnech a týdnech? Zmínil jste, že máte aktuálně individuální volno a poté již začne další fáze přípravy na hokejovou sezonu?
Ano, s přítelkyní jedeme do Krkonoš na pár dní, protože na moře moc nejsem. Spíš přijedu víc rozlámaný a ani není tolik času, takže jsme dali přednost horám. Co nejvíce si teď odpočinu nějaké tři čtyři dny, a potom opět začnu trénovat, těším se na novou sezonu.

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou

Polášek: Strašně se těším na partu v kabině

Nová posila! Do Sparty se vrací Adam Polášek

Vstupenky na derby a přípravu v prodeji!