6. 10. 2019 Petr Pavlík

Machovský: Je jedno, kdo chytá, hlavně když vyhráváme

Sparťané mají v kapse druhé vítězství mimo svoji arénu a do tabulky si připsali další cenné dva body. U dvoubodové výhry na ledě Bruslařů byl také brankář MATĚJ MACHOVSKÝ, který v utkání pustil za svá záda jediný kotouč a v prodloužení nedovolil našemu soupeři rozhodnout. "Doma teď nějakou chvíli nehrajeme, takže musíme body vozit z venku," říká sebevědomě.

Poprvé v nové sezoně jsme vyhráli dvakrát po sobě. Cítíte v kabině větší herní pohodu?
Samozřejmě. Nám se teď podařilo nasbírat pět bodů, to není špatné. Doma nějakou chvíli nehrajeme, takže musíme body vozit z venku. Zatím se nám to daří, nechci to zakřiknout. Doufám, že v tom budeme pokračovat.

Na druhou stranu bylo v naší hře znát hodně nepřesností a zkažených přihrávek...
Musíme to zlepšit. Snažíme si dávat dobré nahrávky na hokejku. Myslím si, že v jednoduchosti je taková lehkost. Ještě na tom zapracujeme a věřím, že to bude lepší.

29
Tolik úspěšných zásahů si připsal brankář Matěj Machovský na ledě Mladé Boleslavi.

V minulých zápasech nám dělala problémy hra u vlastního brankáře. Myslíš, že se to zlepšilo?
Celkově jsme měli problémy s hrou v předbrankovém prostoru, a hlavně v prostoru mezi kruhy. Dostávali jsme spoustu gólů z dorážek a ze situací, které byly nepřehledné. Snažíme se na tom pracovat každý den.

Mladá Boleslav byla před osmým kolem první v tabulce. V čem byla nepříjemná?
Oni dlouhodobě dobře bruslí, navíc mají šikovné útočníky. Většina říká, že toho umějí využít a potrestají skoro každou chybu. Z toho těží. Jsem rád, že jsme jim to tentokrát nedovolili.

Domácí tým se rval o vítězství až do poslední chvíle. Jak moc bylo utkání náročné na fyzičku?
Každý gólman řekne, že když má více práce, je to pro něj lepší. Nemusí pak nad ničím příliš přemýšlet. Musí se soustředit jen na chytání. V utkání jsem se cítil dobře, ale musíme pochválit i jejich gólmana. Měli jsme několik vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. Kdyby je nepochytal, odvezli bychom si tři body.

Proti Karlovým Varům ses vrátil do branky, nyní jsi oslavil druhou výhru v řadě. Cítíš se lépe?
Určitě. Dvakrát jsem dostal šišku, trenéři se rozhodli nás promíchat. Je jedno, kdo chytá v bráně, hlavně když vyhráváme.

Už v úterý míříme do Zlína, který si v neděli smlsnul na Kometě. Bude to další těžká prověrka?
Ve Zlíně se hraje hodně těžko, umí zamknout obranu, hrát svůj pověstný beton. Vyhráli derby i po brankářské změně. Rozjíždí se a budou těžkým soupeřem.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál