24. 11. 2019 Dáša Šamanová

Machovský: Těžký zápas, podobný jsem nezažil

Sparťanská družina veze z Mladé Boleslavi těžce vydřené dva body. Na výhře měl lví podíl brankář Matěj Machovský, který vychytal v základní hrací době nulu a za svá záda nepustil ani jeden z pokusů boleslavských hráčů při samostatných nájezdech. Proti Boleslavi vychytal už třetí nulu! „Je to hezké, přitom jsem do Boleslavi vždy nerad jezdil,“ hodnotil brankář Matěj Machovský.

Výsledek 0:0 je netypický, podobných zápasů v sezóně moc není.
Bavil jsem se s Lukášem Pechem, když jsme měli děkovačku a říkal, že takový výsledek hrál asi dvakrát v kariéře. Takové zápasy nejsou, málo se to stává. Když jsme dali gól, tak jsem věřil, že to nějak urveme, ale oni ho po přezkoumání neuznali. Byla z toho remíza, ale myslím, že to k tomu zápasu sedělo.

Ty jsi zažil ještě nějaké takové utkání?
To si asi nevzpomenu.

Nebyla pro vás ta neuznaná branka trochu studenou sprchou? Do té doby jsme byli lepším týmem, pak ale Boleslav zápas trochu převzala.
Trochu to zamrzí. Kluci se fakt nadřou na gól, obzvlášť proti Boleslavi, tady se hraje fakt těžce. A potom si vzali coach challenge a o gól jsme přišli. Boleslav hned měla nějaké šance, dostali se trochu na koně. Ale ustáli jsme to.

Hrálo se od dvou hodin odpoledne, lišila se příprava na zápas?
Bylo to jiné, ač se to možná nezdá. Vůbec jsem nevěděl, jak se na zápas nachystat, kdy se najíst, kdy spát. Nakonec to ale vyšlo, bylo to fajn. Vyhráli jsme a navíc s nulou.

Proti Boleslavi se ti přitom daří. Víš, že jsi proti ní ve sparťanském dresu vychytal už třetí nulu?
Vůbec, to jsi mě překvapila. To je hezký! Já sem přitom vždycky hrozně nerad jezdil. Boleslav hraje velice rychlý hokej, umí proměňovat šance, těch jsme jim tentokrát ale naštěstí moc nedali.

Jak ty jsi viděl zápas zezadu? Když se podíváme na výsledek, tak to trochu vypadá jako nic moc hokej, ale šancí bylo dost.
Hodně se napadalo, bylo to hokej nahoru dolu. Kluci hodně přihrávali, nebylo moc přečíslení, ale byl to atraktivní hokej.

Co čekat od Vítkovic, kam jedeme ve středu?
Bojovný hokej. Jako každý rok, oni mají také výborného gólmana. Musíme si vytvořit tutovky a proměnit je.

Pomůže na psychiku trochu i to, že jsme tam minule vyhráli? Dlouho se nám ve Vítkovicích nedařilo...
Uvidíme. Myslím, že tento rok je jiný, tým hraje jinak. Pro nás to bude zápas jako každý jiný, pojedeme si pro body.


Foto: Jan Pavlíček / BK Mladá Boleslav

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Bulhar Tomov: Chci se prosadit v áčku!

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!