20. 9. 2020 Petr Pavlík

Machovský: V O2 areně se cítím skvěle

V utkání proti Zlínu byl jednou z klíčových postav. Brankář MATĚJ MACHOVSKÝ vychytal čisté konto a po zápase si mohl společně se svými spoluhráči poprvé v nové sezoně vychutnat tradiční sparťanskou děkovačku. „Těšil jsem se opravdu moc. Od začátku zápasu jsem se cítil skvěle, mám to tu moc rád,“ pochvaluje si prostředí v O2 areně naše brankářská opora.

V utkání se Zlínem se ti podařilo vychytat první čisté konto v nové sezoně. Předpokládám, že vychytaná nula musela být pro tebe psychická vzpruha, že?
Určitě. Minulé utkání v Plzni nebylo z naší strany úplně nejhorší, ale zejména v obraně jsme dělali spoustu chyb. Proti Zlínu byla naše hra ještě o poznání lepší, vzájemně jsme si pomohli. Podařilo se nám vstřelit první gól, který byl moc důležitý. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Hrála klíčovou roli disciplína?
Disciplína obecně rozhoduje v každém utkání. V hokeji je velmi důležitá. Když hraješ v pěti hráčích na ledě, určitě se hraje o něco lépe.

21
Matěj Machovský pochytal všech 21 střel Beranů a vychytal první čisté konto v sezoně.

Po dlouhé době jsme si znovu zahráli zápas v O2 areně. Jak ses těšil zpět na domácí stadion?
Těšil jsem se opravdu moc. Od začátku zápasu jsem se cítil skvěle, mám to tu moc rád. Máme tady výborné podmínky jak pro tréninky, tak i pro samotné zápasy. Chytá se mi tady dobře.

Jak se ti chytalo před poloprázdnými tribunami?
Bylo to samozřejmě něco jiného. Bohužel je to smutný pohled, samozřejmě jsme zvyklí na jiná čísla v návštěvnosti, ale musíme se smířit s aktuální situací, která u nás panuje. Kotle za brankou mám rád, vždycky mě dokážou vyhecovat k lepším výkonům.

Nepomýšlel jsi během utkání na svůj další vstřelený gól?
Vždycky to musí vyplynout z aktuální situace na ledě. Milan Jurčina měl puk na forhend, já na bekhend. Je dobře, že střílel on. Kdyby se ale naskytla nějaká šance, určitě bych neváhal. Uvidíme, třeba v příštím utkání budu mít štěstí. (usmívá se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu