10. 7. 2015 Tereza Velikovská

Magie čísel: Tomáš Pöpperle nově s 24!

Jak už to bývá na začátku sezony zvykem, budou si i letos fanoušci zvykat na nové posily a jejich čísla, se kterými se budou prohánět po ledě. Kromě nově příchozích hráčů ale tentokrát v mezisezonním období měnilo svá čísla i několik dobře známých sparťanů. Například oba gólmani. Tomáš Pöpperle bude mít na dresu místo své klasické 42 číslo 24, Jan Lukáš zvolil místo 62 uvolněnou 29.

Navrátilec z Kontinentální hokejové ligy a sparťanským fanouškům dobře známý brankář Tomáš Pöpperle během své seniorské kariéry dosud nikdy nehrál s jiným číslem než 42 či 1. Tu měl právě v KHL. Jeho oblíbenou 42 ale nyní nosí obránce Michal Barinka a 1 je ve Spartě vyřazená a visí pod stropem areny. "A tak jsem musel vybrat jiné číslo. Dlouho jsem se rozmýšlel, a pak jsem se rozhodl pro 24, kterou jsem úplně původně na začátku své kariéry chtěl mít. Jenže tehdy nebyla volná, měli ji jiní hráči," vzpomíná Pöpperle.

Právě nové číslo 24 má pro něj zvláštní symboliku. "Je to ročník narození mého dědy, který byl velký sparťan a jako malého mě vodil na hokej," prozradil Pöpperle. Ani tentokrát sice 24 volná nebyla, protože ji měl na dresu David Dvořáček. Mladý útočník ale staršímu parťákovi číslo přenechal a sám bude v nové sezoně oblékat dres s číslem 48. "Dohodl jsem se s Pepisem, že mu číslo 24 nechám, když ho chce. A vybral jsem si místo něj 48. Je to dvojnásobek původního čísla a navíc se mi líbí, takže v pohodě," říká Dvořáček.

I jeho kolega z brankoviště Jan Lukáš mění číslo, místo dosavadní dvaašedesátky bude mít na zádech nově uvolněnou 29. "Ještě v Olomouci jsem měl 26 podle svého data narození, tedy 2. června. Ve Lvu jsem musel šestku vyměnit za devítku, protože 26 už tehdy nebyla volná. Ve Spartě ale nebyla volná ani 26, ani 29. A tak jsem si vzal 62. Nyní se ale číslo 29 po odchodu Karla Pilaře uvolnilo, tak jsem toho využil a jsem rád, že mám zase to, na které jsem si už red časem zvyknul," vysvětluje dvaadvacetiletý brankář.

Dalším sparťanem, který se bude v sezoně 2015/2016 prohánět po ledě s novým číslem, je obránce Vladimír Eminger. Ten přišel do pražského klubu v průběhu minulého ročníku z finské nejvyšší soutéže a dostal dres se čtyřicítkou. Nyní bude mít však číslo 11. "Jedenáctka se mi vždycky líbila, ale když jsem přišel do Sparty, tak jsem si vybírat nemohl a dali mi 40. Bavili jsme se o změně čísla i doma a 11 se všem líbí, takže jsem si ji vybral. Nikdy dřív jsem s ní ale nehrál, tak uvidíme. Doufám, že to bude šťastné číslo," usmívá se Eminger.

A s jakými čísly budete na ledě sledovat nové sparťanské posily? Navrátilec Tomáš Netík si samozřejmě vzal svoji 71, se kterou na Spartě hrával již v minulosti. Kanadský obránce Ryan Glenn bude mít číslo 44, slovenský bek Michal Čajkovský 65 a jeho krajan, útočník Andrej Kudrna, bude oblékat dres s číslem 18.

Kudrna: Prohra nás nezastaví, jedeme dál

LIB - SPA 8:7p - Čtyřgólové náskoky nestačily

Přijďte v neděli 29. září 2019 do Tipsport areny na Týden hokeje