4. 10. 2009 Lucie Strouhová

Málo střílíme, ví Martin Látal

Zařadil se do třetí formace a na ledě o sobě dává vědět. Mladý útočník Martin Látal překvapuje rychlostí a kličkami, v zakončení je však příliš zbrklý. Koncovka ale nevychází ani jeho spoluhráčům, v Českých Budějovicích z tlaku vytěžili pouhé dvě branky.

V Budvar Aréně nastoupili Pražané ve velkém stylu. Domácího soka prakticky k ničemu nepustili, naopak Roman Turek musel být permanentně ve střehu. „Chybí nám střelba. Zápas od zápasu jdeme nahoru branky přijdou, „myslí si talentovaný útočník Martin Látal.

Martin Látal
K velké aktivitě dopomohly Hynkovým svěřencům především přesilové hry. Jenže početní výhoda je pro Spartu zakletá, nedaří se ani dvojnásobné přesilovky. „Na tréninku branky dáváme, nedokážeme to ale přenést do zápasů. Zbytečně si tím dramatizujeme utkání, kdybychom přesilovky proměnili, mohlo být rozhodnuto mnohem dříve, láteřil subtilní forvard.

Přestože je převaha jednoznačně na straně pražského velkoklubu, do vedení šel vždy jihočeský celek. Ten se ujal vedení a vedl rovněž 2:1. Sparta musela vždy dotahovat. „Leze to na nervy, každé střídání třikrát, čtyřikrát vystřelíme, ale gól nedáme. Soupeři stačí mnohem méně, aby se dostal do vedení,“ uvedl jednadvacetiletý hokejista. „Takový tým jako máme musí dávat každý zápas pět a více branek,“ doplnil.

Právě Látal se už třetí zápas pravidelně objevuje ve třetí formaci s Langhammerem a Rusinským. Změna prospěla nejen olomouckému odchovanci, probudil se i hvězdný útočník a po zranění září rovněž Langhammer. „Jsem mladý kluk, jsem rád, že tady mohu být. Některý zápas se mi daří více, někdy méně. Mám radost, že jsem teď dostal malinko více prostoru ve třetí formaci a mohu hrát s hráči jako je Ručinský,“ uzavřel.