1. 8. 2008 Lucie Vítková

Máme co zlepšovat, řekl po první přípravě Langhammer

Mladí hokejisté Sparty se v páteční dopoledně utkali s Chomutovem a nevedli si špatně. V šatně Pražanů zůstalo čtrnáct zkušených hokejistů, šanci poprat se o svou šanci dostali mladší spoluhráči, jež v roli kapitána vedl Jakub Langhammer. Zejména jeho formace s Koreisem a Podlešákem na křídlech se ukázala jako velmi perspektivní.
Kdo přišel v páteční dopoledne do holešovického stánku, rozhodně nemohl být zklamán. V tropických vedrech, která panovala venku, se uvnitř haly příjemně zchladil a zároveň očíhnul sparťanské naděje, které se ukázaly ve velice příjemném stylu. Hrál se svižný hokej, kterému nechyběl důraz u hrazení, obětavost ani nadstandartní výkony brankářů. Jedinou černou kaňkou duelu tak zůstalo čisté konto na hokejkách Pražanů.

„Těžko se mi zápas hodnotí, přecijen byl první po dlouhé době. Přijel soupeř, který se na nás chtěl vytáhnout a hrál výborně. My nehráli špatně, ale světlé stránky střídaly mnohdy negativní okamžiky. Zkrátka máme co zlepšovat,“ řekl těsně po utkání třiadvacetiletý centr Jakub Langhammer, jenž nastoupil v první formaci. Sám se několikrát dostal do slibné příležitosti, nakonec však ze zápasu vyšel střelecky na prázdno stejně jako jeho spoluhráči.

„Chybělo nám štěstí, měli jsme dost šancí. Ovšem Chomutov hrál velice obětavě a padal třeba do střel. Trefili jsme vždy buď hráče nebo gólmana, který první dvě třetiny chytal velice dobře. Chyběl nám samozřejmě také důraz,“ uvědomuje si mladý útočník, který v zápase se severočeských Chomutovem vedl Spartu v roli kapitána.

„Bylo mi příjemně, když mi trenéři řekli, že budu kapitánem. Na ledě už jsem si to tak nebral, nic se pro mě vlastně ani nezměnilo. Snažil jsem hrát pořád stejně a odvést co nejlepší práci jako v každém zápase,“ říká skromně mladý hokejista, jenž každoročně výkonnostně roste. V loňské sezóně se navíc stal nejlepším hráčem v +/- bodech celého mužstva.

Sparťané mají za sebou letní přípravu, nyní už se všichni soustředí na blížící se sezónu. Ta odstartuje zhruba za měsíc. Svěřenci trenéra Výborného tak mají čtyři týdny na to, aby doladili poslední mouchy a vkročili úspěšně do nového extraligového ročníku. „Letošní letní příprava byla nejtěžší, kterou jsem dosud zažil. Trvala dlouho a bylo dobrá, na ledě jsme zatím na začátku a musíme pilovat. Věřím však, že se na nás brzy ukáže, jaký kus práce jsme v létě odvedli. Na ligu budeme dobře připraveni,“ věří vytáhlý forvard, jenž podobně jako ostatní spoluhráči musí o svou šanci v základní sestavě Sparty bojovat.

„Jisté místo od třetí pětky nahoru nemá nikdo. Rád bych se do základní sestavy vešel, ale vše se bude odvíjet od mých výkonů. Pokud nezahraji dobře, kádr je tak široký, že mě trenéři mohou vyměnit za někoho, kdo zrovna bude mít formu. O to více se musíme my mladší snažit, motivaci máme obrovskou,“ přemýšlí nahlas rodák z Kladna, jenž se poprvé ocitl v Holešovicích v dorosteneckém věku.

„Přišlo spoustu kvalitních hráčů a je to jenom dobře. Budu se snažit hrát co nejlépe, kam mě trenéři postaví, tam budu hrát a budu se snažit odvádět co nejlepší práci příslušnou mému postu. Od starších se budu rád přiučovat,“ uzavírá sympaticky bronzový medailista ze šampionátu osmnáctiletých, který mezi seniory načne ve Spartě čtvrtou sezónu.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!