27. 12. 2015 Robin Mana

Maraton zápasů pokračuje, přijíždí Hradec

Ani mezi svátky se zápasový expres nezastaví a sparťané odehrají v šestém dni třetí extraligové utkání. Do pražské O2 areny zavítá aktuálně druhý tým tabulky z Hradce Králové, na který se Spartě v poslední době daří. V předcházejících dvou duelech jej Pražané pokaždé dokázali zdolat a pokud se jim to povede i potřetí, mohou se na svého soupeře bodově dotáhnout. Poslední domácí zápas tohoto kalendářního roku startuje v pondělí 28. prosince v 18:00.

"Léčba" Kýhosem funguje, Hradec válí a je druhý

Dva a půl roku působil na střídačce Východočechů kouč Peter Draisaitl a pokaždé dokázal svůj tým dovést do vyřazovacích bojů. Ani v jednom případě však nedokázal překročit bránu a definitvně osudným se mu v jeho angažmá stala listopadová série čtyř porážek, po kterých tým vypadl z elitní šestky. Vedení týmu se tak počátkem tohoto měsíce rozhodlo k vůbec první výměně trenéra, když německého kouče vystřídal bývalý lodivod brněnské Komety, Vladimír Kýhos.

A jak se zdá, volba to byla šťastná. Pod Kýhosovým vedením Hradečtí v sedmi zápasech pětrkát zvítězili a nebodovali pouze jednou, v posledním zápase na ledě suverénního extraligového lídra z Liberce. Díky této výborné bilanci se Mountfield vyšvihl na druhé místo, právě za Bílé Tygry.

Před vzájemným duelem se Spartou se tak hostující tým ocitá v roli mírného favorita a v žádném případě se jí nezříká. "Nerad hovořím o formě, je strašně vrtkavá. Řekněme jen, že hrajeme dobře. Myslím si, že hokej bude podobný sobotnímu zápasu, doufám, že s méně góly v naší síti. Podle mého to bude stejně útočné, bude se hodně bruslit a bude kupa šancí," uvedl pro klubový web obránce Peter Frühauf, který dokázal bodovat již tři zápasy v řadě.

Jeho tým se přitom bude moci v Praze zřejmě spolehnout na výraznou podporu svých fanoušků. Hradecký fanclub totiž plánuje do české metropole vypravit hned deset autobusů a k vypjatému souboji tak dojde nejen na ledě, ale také v hledišti. Očekávání vysoké návštěvy potvrzuje i fakt, že na zápas byly pro fanoušky otevřeny také sektory 425, 426, 401, 402 a 403.

SPARTA VS. HR. KRÁLOVÉ ŘEČÍ STATISTIK

SPARTA VS. HR. KRÁLOVÉ
Jaroslav Hlinka 22 (8+14)Nejproduktivnější útočníkJaroslav Bednář 28 (5+23)
Michal Čajkovský 13 (4+9)
Juraj Mikuš 13 (2+11)
Neproduktivnější obránceKarel Pilař 19 (6+13)
Robert Sabolič 10 gólůNejlepší střelecAdam Courchaine 13 gólů
Lukáš Pech 17 asistencíNejlepší nahrávačJaroslav Bednář 23 asistencí
23,53 %Využití přesilových her17,32 %
81,68 %Ubráněná oslabení87,97 %
0Góly vstřelené v oslabení4
354Trestné minuty celkem346
Miroslav Forman 38 TMNejtrestanější hráčKarel Pilař 52 TM
Michal Barinka
prům. 21:51
Nejvytěžovanější obránceMartin Pláněk
prům. 21:22
Jaroslav Hlinka
prům. 18:47
Nejvytěžovanější útočníkTomáš Knotek
prům. 18:30
Lukáš Cingel +14Nejlepší hráč ve statistice +/-Brian Ihnacak +7
Michal Čajkovský +92Nejlepší hráč v Radegast IndexuRené Vydarený +116
Jan Lukáš (90,97 %)
Tomáš Pöpperle (89,45 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)Ondřej Kacetl (92,13 %)
Adam Svoboda (90,05 %)
6196Průměr diváků na domácích zápasech5217

Potvrdí Sparta skvostnou bilanci s Východočechy?

Ačkoli v pondělí přijede do Prahy velmi silný soupeř, dle posledních výsledků představují Východočeši pro sparťany mimořádně oblíbeného soupeře. Poslední porážku uštědřili Hradečtí Pražanům v lednu 2015, kdy uspěli na jejím ledě vysoko 5:0. Poté však následovala série šesti vítězných duelů, včetně jednoznačné čtvrtfinálové série play off, kterou pro sebe borci s "S" na prsou rozhodli jednoznačně ve čtyřech soubojích. Poslední domácí souboj pak zůstává dodnes v paměti zásluhou výjimečného představení Martina Réwaye, který proměnil všechny tři samostatné nájezdy.

HC Sparta Praha - Mountfield HK 4:3sn (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Réway (Čajkovský, Barinka), 34. Kumstát, 57. Sabolič (Kumstát, Polášek), rozhodující sam. nájezd Réway - 14. Dej (Troliga, Pláněk), 28. Courchaine (Köhler, Čáp), 39. Kudrna (Pláněk, Vydarený). Rozhodčí: Lacina, Šír - Lhotský, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5184. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Réway - Courchaine.

Druhý zápas sezony na východě Čech měl jednoznačnější průběh. Sparta v úvodu druhé třetiny vedla už o tři branky, a vedení i přes snížení domácích již do konce zápasu nepustila. Definitivu jí daly tredy Barinky a a Kudrny z předposlední minuty utkání. Sparta je nejlepším týmem extraligové tabulky co do využitá přesilových her a v tomto duelu svoji bilanci jen potvrdila, když tuto výhodu zužitkovala hned čtyřikrát.

Mountfield HK - HC Sparta Praha 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Courchaine (Pláněk), 32. Kukumberg (Bednář, Šimánek) - 6. Černoch, 20. Barinka (Cingel, A. Kudrna), 22. Sabolič (Hlinka, Polášek), 33. Barinka (Hamilton, Čajkovský), 59. A. Kudrna (Mikuš, Cingel). Rozhodčí: Šindler, Horák – Frodl, Skopal. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6697. Střely na branku: 27:19. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5. Nejlepší hráči utkání: Pláněk - Barinka.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Pöpperle – Polášek, Eminger, Švrček, Čajkovský, Mikuš, Hrbas, Kalina – Forman, Přibyl, Buchtele – Sabolic, Klimek, Hamilton – Kumstát, Pech, Procházka – Kudrna, Dragoun, Netík - Novák. Trenér: Josef Jandač.

Mountfield HK: Kacetl – Vydarený, Pláněk, Dietz, Vašíček, Pilař, Frühauf, Jank – Kudrna, Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Honejsek, Beránek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Další vstupy do O2 areny

Vzhledem k návštěvnosti zápasu mezi Spartou a Mountfield HK bude posíleno v O2 Arena i množství vchodů. Konkrétně jde o vstupy označené na mapce jako JIH.