25. 1. 2010 Tisková zpráva

Marek Černošek přestupuje do Litvínova!

Třiatřicetiletý obránce Marek Černošek odchází do Litvínova. Hokejová Sparta a severočeský klub se k dnešnímu dni dohodly na přestupu hráče.

MAREK ČERNOŠEK
Marek Černošek přestupuje ze Sparty do Litvínova.

„Po doplnění defenzivy v průběhu sezony o Reného Vydareného a Radka Philippa nedostával Marek v naší sestavě tolik prostoru, a proto jsme se rozhodli pro uvolnění hráče do Litvínova,“ uvedl Petr Bříza, generální manažer Sparty.

„Litvínov nabídl Markovi dlouhodobější smlouvu a pro nás v tuto chvíli hrál podstatnou roli samozřejmě i ekonomický aspekt celé transakce,“ řekl dále Petr Bříza.

Marek Černošek oblékl dres Sparty poprvé v roce 2005, když do hlavního města zamířil z Vítkovic. Rychle se zařadil mezi stabilní beky a dvakrát klubu dopomohl k mistrovskému titulu. „Marek pro nás odvedl vynikající služby, byl nedílnou a spolehlivou součástí týmu Sparty. Za jeho angažmá u nás mu z naší strany patří velký dík a uznání a přejeme mu do budoucna, aby se mu v hokejovém životě dále dařilo.“

V letošní sezoně Černošek za Spartu nastoupil k 33 utkáním, v nichž si připsal 2 kanadské body za 2 asistence.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila