19. 10. 2012 Robin Mana

Marek Hovorka: Zájem Sparty rozhodl

P r a h a - Ještě v neděli nastoupil MAREK HOVORKA za Kladno v domácím zápase proti Litvínovu, o týden později se však již bude rvát o extraligové body v dresu s rudým "S". Po pátečním tréninku opouštěl ledovou plochu Tipsport Areny jako jeden z posledních a vzápětí se rozhovořil i o své roli v novém působišti.

V nové sezoně jste měl díky výluce možnost zahrát si v jednom týmu s hvězdami NHL. To se sice každému jen tak nepoštěstí, na druhou stranu, neznamenal pro Vás odchod z Kladna také určitou úlevu? Ve Spartě asi přece jen dostanete více příležitostí?
Je to přesně tak. Nedá se úplně říci, že by byl na Kladně nějaký přetlak v útoku, nicméně hráči z NHL samozřejmě dostávají na ledě daleko více času než ostatní. Chtěl jsem svoji situaci v tomto směru nějak řešit a tak jsem se rozhodl z Kladna odejít.

Proběhla informace, že o Vás mělo zájem více klubů, proč jste se rozhodl právě pro Spartu?
Cítil jsem, že zájem Sparty o mé služby je skutečně eminentní, ať již ze strany trenéra, tak klubového vedení. Jednání probíhala velmi korektně. Trenérovi absolutně věřím, jasně mi řekl svoji představu o mé roli v týmu, já jsem to přijal a jsem rád, že tady můžu být.

Útočná činnost ale Spartu zase tolik netrápí, určitě tedy přišla řeč i na defenzivní úkoly…
V dnešním hokeji už musí bránit všichni. Neznamená, že když jsem útočným typem hráče, že budu kroužit někde na modré čáře a nebudu se vracet. Stejně tak jako pět hráčů útočí, pět jich musí i bránit, jinak vznikají obrovské mezery a snadno inkasujete. Týká se to ale i každého hráče zvlášť, pokuď se chcete stále zlepšovat, musíte mít zakořeněné defenzivní návyky, jinak to nejde.

Berete působení ve Spartě jako dosavadní vrchol v klubové kariéře?
Dá se říct, že ano. I když jsem nad tím zase tolik nepřemýšlel. Každopádně Sparta je klub s velkou tradicí a v Česku, ale i v zahraničí má svoje jméno.

Ještě bych se vrátil k výluce v zámoří. Vy máte tu zkušenost z kladenské kabiny. Hovořili hráči z NHL o vzniklé situaci často a panoval ohledně zahájení sezony spíš optimismus nebo pesimismus?
Není to tak, že by se tam na to téma hovořilo den co den. Všichni se spíš snaží soustředit na svůj výkon na Kladně, ale co jsme se s klukama bavili, všichni tak nějak věří, že se sezona přece jen rozeběhne. Panovalo přesvědčení, že moc zápasů v extralize už jim nezbývá. Poslední vývoj údálostí ale moc pozitivní není…

Foto: rytirikladno.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Ve Spartě chci zůstat dlouho

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Sparta na Spengleru: tituly i hvězdné posily

O místo v extralize se musí bojovat