9. 11. 2003 MiG

Marodku opouštějí čtyři muži, hrát může i Šrek!

Útočníci Ondřej Kratěna a Michal Broš budou v úterý připraveni k zápasu proti Liberci. Ve společné řadě je doplní jejich levé křídlo z play off 2002 Martin Chabada, který se v neděli dopoledne vrátil ze zámoří a vpodvečer už trénoval v T-Mobile Areně.
Čerstvou bombou je však návrat obránce Pavla Šreka. Nehrál od konce září a doba léčení jeho přetržené šlachy se odhadovala na několik měsíců. "Zranění je téměř vyléčené, i když stoprocentní to bude bůhví kdy. Šlachu nahradily jiné svaly," usmíval se po nedělním tréninku vysoký obránce, který je na ledě asi týden. Nyní musí dohánět fyzičku.

Šrekův návrat je obrovským překvapením. Pravé důvody svého uzdravení zkušený obránce nezná. "Mám pocit, že to nevědí ani doktoři. Jednoho krásného dne se pohyb začal zlepšovat a od té doby to šlo jen nahoru," zaradoval se.

Od úterý trénuje na ledě Martin Paroulek. Do té doby mohl zatěžovat jen horní část těla. "Cítím se celkem dobře, i když to není ono," utrousil hráč s tím, že proti Liberci nenastoupí. "Bavil jsem se s trenérem, byla by to po měsíci velká zátěž. Přitahovač po každém tréninku bolí, musím to vždy zaledovat. Ale je zahojený. Pokulhává fyzička," zdůrazňuje hlavní obtíže.

Déle než Paroulek bude marodku okupovat Viktor Ujčík, který začal od poloviny minulého týdne bruslí. "Člověk si připadá, jak kdyby začínal od začátku. Kolena jsou volnější, nohy se ještě nevrátily do stavu jako předtím. Ale díky té ruce na to mám dost času," pokyvuje forvard, který nosí kvůli zlomené navikulárce stále sádru. "Před deseti dny jsem byl na rentgenu, ještě to není srostlé," říká a odhaduje svůj návrat do ligy nejdříve po Vánocích.

V úterý už naopak bude hrát obránce Martin Richter. Ten nastoupil už v říjnu ve Vsetíně, ale jeho comeback se ukázal jako uspěchaný. Jeho zlomený prst na ruce potřeboval ještě doléčit, k čemuž přišla vhod právě reprezentační pauza.

"Budou přírůstky, ale mám obavu, že budou i úbytky. Máme trochu problémy s tím, že skončilo hostování Hlouchovi a Bakusovi. Navíc nemůžeme proti Liberci počítat s Eiseltem, Beroun jej nebyl ochoten uvolnit, protože má s Libercem nadstandardní vztahy," nepropadá přílišnému optimismu asistent trenéra Kamil Konečný.

V úterý navíc nesmí nastoupit pro druhý trest do konce utkání Výtisk. "Pořád jsme na tom poměrně dost špatně," říká sparťanský asistent. Holešovičtí se proto dohodli pro angažování Eiselta a Jantovského do vánoční pauzy. Největší posila však přišla ze zámořské AHL.

V neděli se Spartou poprvé trénoval navrátilec Martin Chabada. "Jsem trošičku unavený, protože jsem hodně dlouho nespal. Ale pocity mám příjemné, jsem zpátky v domácím prostředí. Kluci jsou supr, přivítali mě dobře," pochvaloval si křídelník, který se na ledě ukázal ve stejných rozlišovácích jako jeho spoluhráči, se kterými hrál před svým odchodem v jedné řadě.

"Osvědčil se ve Spartě, a to ve trojici s Brošem a Kratěnou. Perspektivně počítáme, že by hráli opět pohromadě," potvrdil domněnky Konečný. "Navíc je to velice odolný a důrazný hráč, a protože je dobrý bruslař, nemá problémy plnit i obranné úkoly. Věřím, že bude přínosem i po střelecké stránce," říká.

Před půldruhým rokem, kdy se Chabada rozhodl pro odchod do zámoří na dvoucestnou smlouvu, odmítl podobné podmínky jeho tehdejší centr Michal Broš. "Po sezóně jsme se párkrát sešli na návštěvu a chodil na tréninky. Samozřejmě jsme se o tom bavili. Tehdy jsem zvolil jinou cestu, zůstal jsem tady. Těžko říct, co bylo tehdy lepší," krčil rameny nakrátko ostříhaný útočník.

"Pamatujeme si na tu sezónu a na play off zakončené titulem. Asi tak začneme," předpokládá Broš znovuobnovení spolupráce. "Martin je ale hlavně je přínosem v tom, že je to výborné levé křídlo. A bude jen lépe, když nám to bude v lajně klapat."