30. 10. 2011 Marcela Volfová

Martin Falter: Uklidnili jsme se až po čtvrtém gólu

P r a h a - Sparta v nedělním utkání 17. kola extraligy přivítala na svém ledě tým z Pardubic. Stejně jako v prvním vzájemném utkání v sezoně ani tentokrát nedovolili Holešovičtí soupeři převzít režii zápasu a zvítězili jasně 4:1. Branku domácího týmu poprvé v sezoně střežil Martin Falter, který svým výkonem výrazně pomohl k vítězství Sparty.

Kdy jste se dozvěděl, že budete chytat proti Pardubicím?
Včera po ranním tréninku mi trenéři řekli, že dnes budu chytat.

Čekal jste, že už by měla vaše šance přijít?
Nějaké náznaky tam byly. Původně jsem měl chytat už v Liberci, nakonec to vyšlo na dnešek.

Byl jste nervózní?
Nervózní jsem nebyl, ale je to poprvé, co mi začínala sezona 30. října. Takže trochu zvláštní pocit.

MARTIN FALTER

Pardubičtí dnes nejvíce hrozili v první třetině, kdy do vás dokonce několikrát nebezpečně najeli...
V první třetině byli opravdu nepříjemní. My jsme dávali góly, tak byl hokej trochu otevřenější. Potom nás trochu potrápili do půlky druhé části, ale pak už jsme měli vše pod kontrolou.

Dlouho jste drželi dvoubrankové vedení. Nepanovala v týmu určitá nervozita, že by se mohlo stát to, co v utkání v Liberci?
Trochu ano. Dvě branky ještě nic neznamenají, jak je to vidět všude možně ve světě i doma, ty výsledky jdou nahoru dolů. Myslím si, že jsme se uklidnili až po čtvrtém gólu a i Pardubice to definitivně srazilo.

Inkasoval jste pouze jednou. Když se vrátíte k té brance, myslíte si, že se jí dalo nějak zabránit?
Možná. Tam se stala chyba, že byl hráč úplně sám a bylo to ze začátku třetiny. Možná kdybych trochu agresivněji vyjel, tak bych mohl zmenšit střelecký úhel. Je potřeba se na to podívat na videu a rozebrat si to s trenérem gólmanů. Pak z toho vyvodíme, jestli se dalo brance zabránit, nebo ne.

Jak se vám chytalo v atmosféře, kterou tady vytvořili fanoušci?
Dnes byla atmosféra výborná. Myslím si, že je to lepší, než kdyby tady bylo ticho. Člověka to trochu nahecuje a určitě se chytá líp, než kdyby nikdo nefandil. Přišlo pět a půl tisíce lidí, což je nadprůměr, takže atmosféra super.