22. 5. 2009 Lucie Strouhová

Martin Látal si chce v následující sezóně sáhnout na pohár

Už téměř tři neděle trvá letní příprava hokejistů Sparty. V širokém kádru Pražanů nechybí ani Martin Látal, který letní dřinu v kolektivu zažívá po delší době. Vloni vinou zranění odtrénoval v přípravě jen čtrnáct dní.

Pod trenérem Hynkem nyní Martin Látal látal polyká tréninkové dávky naplno. „Začali jsme lehkými tréninky, ale nyní už se dávky navyšují,“ prozradil mladík, jenž si vloni vybojoval místo v základní sestavě Pražanů.

„Hodně běháme a posilujeme, jednou týdně vyjedeme na kola. Máme zapracované také zábavné hry. Občas přijde na řadu fotbal, basket nebo tenis,“ poodkrývá jednadvacetiletý hokejista, mezi jehož záliby patří právě tenisový kurt a síť. „Nevadí mi ani posilovna, naopak běhání v oblibě nemám. Bez pořádné letní dřiny ale sezóna odehrát nejde,“ uvědomuje si Látal.

Martin Látal
Kromě náročné přípravy v hlavním městě čeká bronzové hokejisty uplynulé sezóny také soustředění v Železné Rudě, kde se bude zejména jezdit na kolech. „Bude to asi vrchol letní přípravy, takže soustředění bude velice náročné na fyzičku,“ myslí si. Po osmi týdnech dřiny a nabírání fyzické kondice pak přijde čas také na odpočinek.

„Na dovolenou se nechystám, zůstanu v Čechách. Budu se věnovat přítelkyni, také pojedu navštívit rodinu na Moravu. Především se ale chci stále připravovat, abych neztratil nabranou kondici,“ plánuje sympatický jinoch, který v loňské sezóně nastřádal v základní části deset bodů.

„Sezónu ale nehodnotím pozitivně. Měl jsem dát více branek a také mě zklamalo, že jsme vypadli už v semifinále s Karlovými Vary,“ vracel se o několik měsíců nazpět. „Na svůj prostor na ledě si ale stěžovat nemůžu, dostal jsem možnost hrát vedle hokejistů jako jsou Výborný s Ručínským nebo Kratěna s Brošem, byla to výborná zkušenost,“ vzpomíná a zároveň vyslovuje své cíle pro následující ročník.

„Určitě bych se chtěl více prosadit v koncovce a být mužstvu platnějším hráčem. A v závěru sezóny bych si chtěl sáhnout na pohár,“ pousmívá se mladíček, jehož otec nově zaujal v Holešovicích pozici manažera pro sportovní rozvoj klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů