26. 9. 2005 Jan Kalenský

Martin Růžička: Venku musíme hrát lépe

Martin Růžička absolvoval premiérový duel v nejvyšší české soutěži. Nadějný sparťanský junior naskočil do zápasu proti Pardubicím, který Sparta prohrála. Den předtím kroužil na berounském ledě při zápasu 1. ligy. Podílel se na úvodní brance Medvědů, kteří po pěti porážkách vyhráli. Náročný víkend má Martin za sebou a vy si můžete přečíst, jak ho prožíval.
Ve sparťanském dresu jste odehrál svou premiéru. Jak ji hodnotíte?
Z naší strany to nebyl moc dobrý zápas. Určitě jsem si premiéru představoval jinak. Pardubice hrály dobře. Bylo to ale našimi chybami, že daly pět gólů.

Jaké byly hlavní důvody porážky?
Udělali jsme strašně moc chyb v obraně. Individuální chyby nás poslaly do kolen.

Poznamenal nějak zápas fakt, že Sparta měla za sebou náročné sobotní utkání v Třinci, zatímco Pardubice celý týden odpočívaly?
Neřekl bych, že to byla nevýhoda. Ale určitě kluci, kteří byli v Třinci, měli cestování v nohou. Bylo to určité minus, rozhodně však nebylo velké. Naši prohru na to nesvalujeme. Nebyl to důvod porážky.

Trenér Šindel na začátku sezóny prohlásil, že se chce zvlášť důkladně zaměřit na duely proti týmům jako Slavia nebo Pardubice. Byl pro vás zápas proti Pardubicím důležitější než zápasy proti jiným týmům?
Určitě jsme se na Pardubice zaměřovali víc. Víme, že je to dobrý soupeř. Přijel jsem teprve hodinu před zápasem, takže nevím, jak přesně příprava probíhala. Byla ale určitě rozsáhlejší, než kdybychom hráli běžný zápas.

Do zápasu jste byl povolán na poslední chvíli. Jak vypadala neděle Martina Růžičky?
Ráno jsem o půl deváté zmeškal telefon, protože jsem spal. V půl jedenácté mi pan Šindel volal podruhé, abych přijel do Pardubic. Hned jsem se sbalil, v Berouně si vyzvedl registraci a vyrazil za týmem.

Venkovní zápasy Spartě zatím nevycházejí. Čím to je?
To je těžká otázka. Asi se nám hraje lépe doma, když je publikum s námi. Každopádně se musíme na venkovní zápasy víc připravit. Individuálně i týmově. Vše, co mohu říct, je, že venku musíme začít hrát lépe.

Kádr se oproti loňskému ročníku dost obměnil. Může být důvodem kolísavých výsledků to, že se stále ještě sehráváte?
To bych neřekl. Ve Spartě jsou kvalitní hráči, kteří se dokáží přizpůsobit a je jim jedno, s kým nastupují. Pár zápasů někdy nevyjde, to se prostě stává. Nám se to děje na začátku, u jiných týmů to přijde uprostřed sezóny, nebo na konci. Musíme se hlavně rychle oklepat a dívat se dál.

Jak jste spokojen se sezónou v Berouně, za který střídavě nastupujete?
Je to jiné než extraliga. Většina mladíků takhle začíná, aby jen zbytečně neseděli na střídačce. Prohráli jsme pár zápasů, ale v sobotu jsme se chytli a konečně vyhráli. Jinak je to tam velice dobré. Občas je náročné cestování mezi týmy, ale takový je život. Profesionální hokejista tohle musí snést.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech