22. 5. 2022 Daniel Ryl

Martinec: Chceme bavit diváky a vyhrávat

Po šesti letech se do Sparty vrací trenér Patrik Martinec, který od nové sezony vytvoří dvojici s Pavlem Paterou. "Na spolupráci se těším. S Pavlem jsme na stejné vlně, je zvyklý vyhrávat a chceme být první, proto jsme do Sparty šli," přiznává nový trenér na startu letní přípravy, ve které se sportovním úsekem nadále usilovně pracuje na posilách.

Jak bylo náročné přesvědčit Motor, aby vás pustil zpět do Sparty?
Chtěl bych Motoru poděkovat, že mi umožnil rozvázat smlouvu a vrátit se do Sparty. Spolupráce s Jardou Modrým, Romanem Fouskem i celým realizačním týmem byla skvělá. V klubu hodnotí sezonu úspěšně, protože třetí místo je úspěch, ale já jsem trošku zklamaný, protože chci vyhrávat a koukám na první místo. I proto jsem se chtěl vrátit do Sparty.

Přivítání bylo tedy pozitivní?
Jsem rád, že můžu být zpátky. Je příjemné, když člověk potkává známé tváře od recepčního až po kluky v týmu.

Vytvoříte trenérské duo s Pavlem Paterou, jak se na spolupráci těšíte?
Pavel měl fantastickou kariéru, o tom není žádný pochyb. Byl hráčem, který hrál typický český technický hokej. Byla radost se na něj dívat, takže se na naši spolupráci těším. Když se objevila příležitost pracovat spolu, sedli jsme si a došli jsme k závěru, že není důvod, proč bychom do toho nemohli jít.

Oba už budujete kádr na novou sezonu, jaký je jeho program?
Kluci si aktuálně užívají zaslouženou dovolenou, protože hráli dlouho play off. K první skupině kluků, kteří v play off tolik nehráli, se o týden později přidá další skupina. Třetí část tvoří hráči, kteří mají individuální přípravu, ale v pondělí 30. května chceme mít pohromadě celý tým, abychom se poznali a oficiálně zahájili sezonu.

S Pavlem Paterou jste bývalými útočníky, mohou se tedy fanoušci těšit na ofenzivní smršť?
Hokej se od našich dob samozřejmě změnil a hraje se jinak. (usmívá se) Počkejme si, jaké mužstvo složíme a na nás dvou bude, abychom připravili systém, který bude v první řadě fanoušky bavit a za druhé nás dovede k vítězstvím. Pokud chceme zaplnit O2 arenu, musíme hrát atraktivní hokej.

Nový trenér Patera: Chceme skloubit nasazení a šikovnost

K ruce budete mít Jaroslava Hlinku, ale neplánujete ještě doplnění o třetího trenéra?
O této možnosti stále debatujeme. Aktuálně jsme ve třech plus máme nového kondičního trenéra Davida Skřivánka. Věřím, že pro kluky bude zajímavým zpestřením a budou díky němu dobře připraveni. Jak se vytváří hráčský kádr, podobně se tvoří i realizační tým. Začínáme tedy v tomto složení, ale nikdo neříká, že nemusí k doplnění dojít.

Jaké typy hráčů chcete do týmu přivést?
Všichni víme, že odchází minimálně dva obránci, proto je potřeba posílit defenzivu. V útoku odešli Filip Chlapík s Tomášem Šmerhou, ale podařilo se udržet Davida Tomáška a my nepřijdeme o dalšího špičkového hokejistu. Nechci komentovat jména, ale naposledy jsem ze Sparty odcházel po prohraném finále s Libercem. Chci tentokrát udělat o krok víc, než se nám podařilo tenkrát. S Pavlem jsme na stejné vlně, je zvyklý vyhrávat a chceme být první. I proto děláme všechno pro to, abychom složili co nejsilnější mužstvo. Není to ale vždy o jménech, v první řadě potřebujeme dobrou partu a chemii.

Mají Petr Ton a Jaroslav Hlinka práci složitější, když nám předešlá sezona skončila jen den před otevřením přestupů?
Petr Ton s Jardou Hlinkou pracují pořád. Pozice na trhu je daň za Spartu a za úspěch. Když kluci odehrají úspěšnou sezonu, je hrozně těžké kádr udržet pohromadě. Mužstvo musíte budovat znovu, protože nejlepší hráči odchází do zahraničí nebo NHL.

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou