3. 1. 2011 Petr Novotný, Pavel Hrdina

Měl jsem trefit branku, krčil rameny Marek Bartánus

Čtyři minuty před koncem měl na hokejce vyrovnání a pro Spartu Praha by byl i bod z utrápeného zápasu zlatý. Jenže nepříjemnou střelou Marek Bartánus nedokázal překonat brankáře Jakuba Kováře. Vlastně ani netrefil branku a tak jeho tým odjížděl s prázdnou. "Zápasů je čím dál méně, musíme začít konečně sbírat body," varuje Bartánus.

Marek Bartánus

Co vám chybělo k vítězství?
Byl to vyrovnaný zápas. Bohužel jsme zase vyrobili některá zbytečná vyloučení a dostali jsme z toho gól. Na konci jsme se to snažili otočit, ale ve finále už bylo málo času a druhou branku se nám nepodařilo vstřelit. Ovšem myslím si, že se máme od čeho odrazit. Na Spengler Cupu jsme sehráli zápasy, které byly na vysoké úrovni a myslím si, že nám to do dalších zápasů extraligy jen pomůže.

Ovšem toho času už tolik není.
To je pravda. Zápasů už je méně a méně a musíme začít konečně sbírat body. Jinak se do play-off nedostaneme.

Zápas se sice zdál vyrovnaný, ani jeden z týmů neměl drtivý tlak nebo velké množství vyložených šancí, ale domácí se zdáli být přeci jen aktivnějšími. Viděl jste to podobně?
Myslím si, že jsme neměli nějaké velké gólové šance, ale herně to bylo vyrovnané. Bohužel rozhodla jedna přesilovka. My jich měli předtím taky několik, ale gól jsme nedali. Oni ji dokázali proměnit a vyhráli dva jedna.

Vy sám jste měl ve třetí třetině velkou šanci na vyrovnání, co chybělo k tomu, aby byl gól?
Hlavně trefit bránu. Chtěl jsem pomoci mužstvu. Jenže jsem se do branky netrefil a je to velká škoda. Hodně mě to mrzí.

Zmínil jste Spengler Cup. Jaký může mít vliv na mužstvo? Nebojíte se toho, že samé porážky vám nemusí pomoci?
Jak jsem řekl. Odehráli jsme tři velmi dobrá střetnutí. Hlavně s Kanadou jsme hráli výborný zápas. Trochu jsme tam stmelili partu. Je to pro nás plus. Náš cíl je jasný, dostat se do play-off a zatím si musíme jít hodně tvrdě.

Díra na desáté místo se stále zvětšuje. Nesráží vás to psychicky? Stále se snažíte ztrátu smazat a ta se stále nezmenšuje.
Byla by to nejhorší věc, kdybychom se v tom nějak utápěli. Jsme profesionálové a musíme myslet pozitivně. Jiná cesta není, musíme bojovat a bojovat.