13. 3. 2017 Robin Mana

Měli jsme vedení potvrdit, ví Michal Řepík

Pět minut dělilo sparťany v úvodním čtvrtfinálovém utkání s Kometou od prvního vítězství. Vše však změnila právě závěrečná pětiminutovka zápasu, ve které soupeř dokázal dvěma slepenými brankami otočit výsledek a ze získaného bodu se raduje on. Nevydařený vstup do série hodnotil po zápase útočník MICHAL ŘEPÍK, který se do statistik zapsal asistencí u branky Petra Vrány.

Michale, těžká porážka pro vás, dlouho jste vedli, ale v závěru jste o vedení přišli, a ztratili tak zápas. Co se stalo?
Nezvládli jsme posledních deset minut. Vůbec. Udělali jsme v obraně dvě chyby a oni obě dvě potrestali. Je to těžké, ale do zítra se z toho musíme oklepat a podat lepší výkon.

Dva rychlé góly rozhodly zápas... Dá se mluvit o nějaké nekoncentrovanosti?
To bych neřekl. Bek to tam chtěl chytat rukou, ale puk mu prošel a nebyl tam další hráč. Oni pak ujeli dva na jednoho, prohodili si to a dali gól. Bylo to smolné a my se z toho musíme spíš poučit, než věšet hlavu. Série nekončí. Je to teprve první zápas a zítra může být všechno jinak.

Přitom v úvodu utkání jste si dobrým pohybem vynutili hned dvojí vyloučení hostů...
To nám vyšlo, ale měli jsme to vedení dalšími góly potvrdit. Hlavně ve druhé třetině jsme dali dvě tyčky a měli jsme tam hodně střel. Nespadlo to tam a k tomu ten nepovedený závěr. Teď už nemá cenu se v tom nějak utápět. Jeden zápas nic neřeší, jdeme dál.

Jak jste jako hráči vnímali tu kuriózní situaci s rozhodčími, kdy zranění vyřadilo jednoho z nich? Jste vždy zvyklí na dva a najednou byl jen jeden...
Když dojde ke zranění, nedá se nic dělat. Ve druhé třetině to zvládl jeden a najednou koukám, že do třetí třetiny tam najednou přijel nějaký úplně jiný. To jsem ještě nezažil. Ale stane se...

Co změnit do druhého zápasu, abyste získali druhý bod vy?
Ze začátku jsme hráli hodně dobře. Nepustili jsme je ke střelám a podali jsme dobrý výkon. V závěru jsme ale udělali chyby, které oni na rozdíl od nás dokázali potrestat. To už je ale pryč. Zítra je nový zápas a my budeme chtít vyhrát.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Známe možné soupeře pro Ligu mistrů!

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou