27. 11. 2007 Vojtěch Gibiš

Melichárek dal dva góly, spokojen ale nebyl

V létě přišel Tibor Melichárek jako jedna z největších ofenzivních posil. Jenže se mu za začátku, stejně jako většině jeho spoluhráčů, v koncovce nedařilo. Během čtyřiadvaceti zápasů nasbíral pět bodů. V posledních dvou utkáních ale slovenský forvard září, vstřelil čtyři branky, na jednu nahrál.
Už čtyři zápasy jste doma nevyhráli, z venku ale body vozíte. Čím to?
To je těžká otázka. Kdybychom to věděli, tak bychom udělali všechno pro to, abychom to změnili. Na našem ledě se nám nedaří odskočit soupeři na rozdíl více branek. Dáme gól, vedeme, myslíme si, že máme zápas pod kontrolou. Jenže soupeř využije dva tři protiútoky, ujme se vedení. Nám se pak nedaří v závěru zápasy otáčet.

Může být problém v psychice?
Určitě ano. Když doma několikrát naplno nebodujete, tak je to v kabině trochu cítit. Daří se nám aspoň venku, o víkendu jsme vždy bodovali. Dnes jsme tak do poloviny zápasu hráli dobře, utkání jsme kontrolovali. Jenže Zlínu vyšly dva protiútoky a jedna střela od modré čáry. Rázem jsme ztráceli dvě branky, Zlín tenhle stav nastartoval. Mají dobře zorganizovanou obranu, ve třetí třetině jsme hráli do plných a nedostali jsme se ani ke kontaktnímu gólu.

Co jste si říkali na střídačce po těch třech minutách hrůzy, během kterých jste inkasovali tři branky?
Že je ještě dost času, pozitivně jsme se hecovali. Věřili jsme stále, že zápas zvládneme.

Během čtyřiadvaceti zápasů jste nasbíral pět bodů. K nim jste v posledních dvou kolech přidal dalších pět bodů. Kde se vzalo vaše střelecké probuzení?
Někdy potřebujete trochu štěstí, aby se k vám puky začaly odrážet. Je pravda, že jsme začali také chodit více do branky, soustředíme se na tečování a na dorážky. A moje branky byly právě o tom.

Čtyř branek a jedné nahrávky jste dosáhl v prvním útoku po boku Petra Nedvěda a Tomáše Netíka. Jsou to pro vás ideální spoluhráči?
Je pravda, že nám poslední dva tři zápasy spolu, co se týká ofenzívy, vyšly. Sestava je ale věc trenérů a já moc neřeším, s kým hraji. Sparta má kvalitní kádr, nedělá mi problém hrát s kýmkoliv.

Jaký je to pocit, dát dvě branky, které nejsou vlastně k ničemu dobré?
Hodně hořký. Bohužel to dnes prostě nevyšlo.

Na Slovensku jste zářil na pravém křídle, ve Spartě na tomto postu moc nehrajete. Ovlivňuje to vaše výkony?
Máme za sebou půl základní části, tak mohu trochu hodnotit. Nikdy jsem nehrál bránícího útočníka, ale věřím, že už jsem se v tom trochu zorientoval. Levaso na mě zbylo, tak se snažím odvádět maximum i na tomto postu.

V pětapadesáté minutě jste mohl dát dokonce hattrick…
To nebylo o hattricku, chtěli jsme, a hlavně potřebovali, doma vyhrát. Bohužel jsme si celý zápas třemi minutami pokazili.

Se Zlínem hrajete v neděli zase. Bude pro vás dnešní utkání ponaučením?
Každá negativní zkušenost je pro nás ponaučením. Zlín nás však ničím nepřekvapil, věděli jsme, jak na nás budou chtít hrát. Našimi chybami jsme jim však umožnili odvézt odtud body. V neděli je ale bude chtít získat zpět.

Brankářská jednička Tomáš Duba je zraněný, během zápasu se Zlínem se potýkal se zdravotními problémy i Martin Štefl. Může se projevovat situace s brankáři na vašem herním projevu?
Ztratili jsme gólmanskou jedničku, na druhou stranu dostal příležitost Martin Štefl. A ten nás v několika zápasech podržel. Navíc máme v záloze velezkušeného Martina Altrichtera…

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola hostí Kometu

Čtyři hráči prodloužili kontrakt ve Spartě

Kudrna: Machyho sebevědomí půjde nahoru

Machovský: Snažil jsem se splatit důvěru