29. 9. 2007 Lucie Vítková

Melichárek s novými spoluhráči ožil, vstřelil gól

Pět utkání čekal slovenský křídelník Tibor Melichárek na premiérový bod v nejvyšší české soutěži. Přestože v přípravě vytáhlý útočník zářil, start do O2 extraligy měl pomalejší. V zápase s Vítkovicemi se Melichárek vrátil ke staronovým spoluhráčům Netíkovi se Sivkem a na kluzišti doslova ožil, povedené střetnutí korunoval vstřelenou brankou.
Odchovanec topolčanského hokeje přišel do Holešovic v létě a do přípravných střetnutí se vrhl bez ostychu. V deseti zápasech stihl nastřílet čtyři branky, ke kterým přidal tři asistence. Mnozí si příchod slovenského útočníka pochvalovali. Jenže s začátkem soutěže se Melichárek zadrhl a na první body si musel počkat až do pátého kola. “Nijak jsem se tím ale netrápil. Nějaké šance jsem měl už dříve, ale vždy se puk odrazil opačným směrem, než jsem se motal já,“ usmíval se krátce po střetnutí.

“V zápase s Vítkovicemi jsem se prvně dostal více do hry, chodil jsem také na přesilovky a odměnil se brankou. V minulých zápasech jsem měl jiné úlohy pro mužstvo, bránil jsem a hrál v oslabení,“ líčí hokejista, jenž do hlavního města přispěchal z Dukly Trenčín. Melichárkovi pomohla také změna v útoku, namísto Langhammera s Dragounem se postavil po bok jiné sehrané dvojice. Vrátil se na levé křídlo k Netíkovi se Sivkem. “Dostali jsme se do dosti šancí, takže nám spolupráce zřejmě vyhovuje,“ stručně zhodnotil Melichárek, jehož chvíle přišla v jednapadesáté minutě.

“Dostal jsem puk od Netíka, obešel jsem obránce a hledal u druhé tyčky Michala Sivka. Puk se ale se štěstím odrazil od brusle beka do branky. Byl to šťastný gól, ale platí a já jsem rád, že jsem ho dal,“ neskrýval radost jednatřicetiletý pravák. Ten si však změnu v útocích Sparty u trenérů nevyžádal, vše nechal na jejich uvážení. “O sestavě rozhodují jedině trenéři,“ má jasno Tibor Melichárek a vzápětí dodal. “I Kuba Langhammer s Michalem Dragounem jsou kvalitní hráči, ve Spartě si nelze vybírat spoluhráče. Každý hokejista má svou kvalitu a chce hrát pro tým, sestavu ale skládají trenéři a naše povinnost je přizpůsobit se,“ doplňuje účastník letošního mistrovství světa v Rusku.

Sparta s přehledem vyhrála také třetí domácí utkání a nadále drží domácí neporazitelnost. “Vyhrávat před našimi diváky je povinnost a náš cíl,“ prozradil Melichárek. Zatímco v utkání s Litvínovem a Slavií vládli holešovičtí hokejisté na ledě pevnou rukou, Vítkovicím zejména ve druhé třetině dovolili nepříjemně kousat. “Měli jsme tam sérii několika vyloučeních, Vítkovice mají kvalitní útočníky a ti nás hned přimáčkli. Dá se říci, že nás deset minut k ničemu nepustili, ale podržel nás Tomáš Duba a důležité pro další vývoj zápasu bylo, že jsme druhou třetinu přečkali bez obdržené branky,“ vrací se k horkým chvilkám slovenský mistr s Duklou Trenčín, kde působil společně s brankářem Petrem Přikrylem.

Oba se slavným klubem nejvyšší slovenské soutěže vyhráli před čtyřmi lety slovenský pohár. Zatímco Přikryl trenčínskou loď záhy opustil, Melichárek v Dukle setrval a zařadil se mezi největší hvězdy slovenské extraligy. V dresu Dukly si vybojoval nejen pozvánku do národního týmu, ale také na sebe upoutal i kluby ze zahraničí. Nakonec jej ulovila Sparta, a tak Melichárek může obě nejvyšší ligy srovnat. “Česká liga je o kousek kvalitnější. Největší rozdíl je ve vyrovnanosti celků, v české extralize může každý porazit každého,“ uzavírá stručně bez rozmýšlení nebojácný křídelník Pražanů.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Chlapík: Jsem Spartě vděčný, těším se na restart

Do Sparty se vrací Filip Chlapík!

Do dalších tří sezon se Sobotkou

​Bez vize a tvrdé práce je úspěch jen náhoda