4. 3. 2008 Jakub Hlaváč

Melichárkova branka na vítězství nestačila

Když ve druhé třetině pondělního zápasu Tibor Melichárek snižoval na rozdíl jediné branky, vypadalo to, že by se mohlo Spartě podařit zápas zdramatizovat. Slovenský forvard opět těžil ze spolupráce s Petrem Nedvědem a připsal si svou první branku v českém play off. Bohužel se však žádný druhý střelec mezi sparťany nenašel a holešovičtí hokejisté odešli z ledu poraženi.
Kde vidíte takto bezprostředně po utkání hlavní příčiny porážky?
Nechytili jsme úvod zápasu, kdy jsme se dostali pod velký tlak. Martin Štefl sice něco pochytal, ale stejně jsme prohrávali dva nula. Mohli jsme se dostat zpátky do hry, když se nám podařilo vstřelit kontaktní gól, ale nestalo se tak. Liberec nás předčil hlavně v důrazu před brankou, kde jeho hráči výborně clonili při střelách obránců od modré čáry. To nás stálo dva góly a ze stavu 1:4 se zápas otáčí těžko.

Přestáli jste úvodní tlak, na chvíli srovnali se soupeřem krok a hned jste inkasovali trochu nešťastný gól. Byl to zlomový moment zápasu?
Nemyslím si, že by byla zlomová první branka. Sice je to velká výhoda vést jedna nula, ale rozhodně to po nás nebyl ztracený zápas. Navíc byly i nějaké šance na vyrovnání. Bohužel jsme nebyli v našich akcích dostatečně agresivní, Liberec nás v tomto směru dost předčil.

Říkal jste, že je potřeba být důraznější. Co je ještě potřeba udělat abyste mohli v úterý pomýšlet na úspěch?
Musíme se zlepšit ve všech činnostech. Začneme od obrany, přes osobní souboje, kde musíme být daleko silnější, až po taktiku. Něco si k dnešnímu zápasu řekneme a věřím, že v úterý to bude z naší strany daleko lepší výkon.

Vy jste jako jediný Pince překonal, jak celá akce vznikla?
Vyměnili jsme si s Petrem Nedvědem puk a on si sjel k mantinelu. Věděl jsem, že bude střílet nebo přihrávat. Stoupl jsem si před branku, podařilo se mi kotouč tečovat do horní části branky a nakonec skončil v síti.

Byl to váš první zápas v českém play off, jak jste vnímal jeho atmosféru?
Hráli jsme v Liberci dva zápasy v základní části a atmosféra byla vždy výborná. Dnes byla ještě umocněna tím, že všichni fanoušci přišli oblečení v bílém. I pro nás je to příjemné, v takovém prostředí se hraje dobře.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťané ve šlágru kola hostí Kometu

Čtyři hráči prodloužili kontrakt ve Spartě

Kudrna: Machyho sebevědomí půjde nahoru

Machovský: Snažil jsem se splatit důvěru