14. 3. 2013 Daniel Ryl

Melicherčík: Musíme to dotáhnout!

P r a h a - Patřil k ústředním postavám důležitého vítězství. MARCEL MELICHERČÍK několika fantastickými zákroky držel naděje Pražanů, ale po zápase mluvil s pokorou. Slovenský brankář děkoval zejména svým spoluhráčům a na chvíli se smutně zasekl, když přišla řeč na nešťastné zranění Marka Pince...

Marceli, dnešní utkání nebylo nic pro slabší jedince. Po dramatickém průběhu se vám podařilo urvat důležité vítězství a srovnat stav série. Oddechli jste si?
Byli bychom samozřejmě radši, kdyby se nám podařilo zvítězit větším rozdílem a nemuseli bychom se při tom tolik nadřít. Když to ovšem takhle vyjde, tak si to vítězství vychutnává každý. Myslím si, že jsme si dneska zasloužili vyhrát a mám z toho super pocit.

Čtvrtý čtvrtfinálový zápas měl obrovskou úroveň. Nechybělo mu v podstatě nich a v jeho průběhu se událo několik zlomových momentů. Který byl ten nejdůležitější?
Nedá se vyzdvihnout jeden moment, protože jich tam bylo doopravdy mnoho. Padalo hodně branek, dost se vylučovalo na obou stranách a vše se přeneslo také do prodloužení. Nesmíte podcenit žádný moment, protože právě on by se mohl stát tím klíčovým. V těchto zápasech není čas na úlevu, každou vteřinu musíte hrát na plný plyn.

Fyzické síly obou týmů v dnešním utkání evidentně klesly na samé dno. Možná to nebyl nejtěžší zápas této sezony, ale celé vaší kariéry...
Stálo mě to hromadu sil. Musím ovšem říct, že to kluci perfektně odmakali, protože každý z nich bojoval ze všech sil. Dneska jsme byli lepším týmem a vítězství jsme si zasloužili. Třinec potvrdil svou kvalitu a nikdo nemohl čekat, že by se neprosadil. Nám se podařilo zachovat klid, přestože jsme neustále doháněli náskok soupeře. I v nájezdech jsme tahali za kratší konec a já jsem neskutečně vděčný za ty pevné nervy kluků, kterým se podařilo vstřelit branku, když bylo potřeba.

Srovnání v posledních vteřinách zápasů, vyhrocené prodloužení a na závěr musí rozhodnout samostatné nájezdy. Co se Vám honilo hlavou, když jste mířil do branky proti prvnímu nájezdníkovi Ocelářů?
Pořád jsem tušil, že po tom dnešním průběhu zápasu už bychom měli vyhrát. Po takovém výkonu mám ten pocit vždycky, ale ve sportu to takhle neplatí. Nedá se na to spolehnout. I když se by příští zápasy budily dojem, že si zasloužíme vyhrát, musíme pokračovat v poctivé práci.

Vy jste byl do tohoto kolotoče doslova vhozen. Jak se vyrovnáváte s pozicí sparťanské jedničky a ještě v play-off?
Čas letí. (smích) Člověk sotva naskočí do zápasu a už to kolem něho frčí. V Třinci jsem to měl o něco snažší, protože v prvních pěti minutách jsem nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci. Kluci mi to usnadnili. Hodně mi pomohlo, když kluci bojovali a já hned nebyl pod palbou. Pomalu jsem se do toho mohl dostat a zvyknout si na tempo. I tak je to nepříjemné, protože nikdo nechce naskočit do hry po zranění svého spoluhráče. Pořád si myslím, že zdraví je prvořadé, ale bohužel, zápasy pokračují a musíme se s tím vyrovnat.

Z první ligy do vyřazovací části extraligy. Asi jste na začátku sezony netušil, že budete v březnu chytat čtvrtfinále play-off v dresu Sparty...
Já se to snažím vychutnávat, jak jen to jde. Měl jsem obrovské štěstí, když jsem dostal tuto příležitost a nakonec to dopadlo takhle. Užívám si to, protože se to už nemusí opakovat.

Pátý duel se odehraje v sobotu. Co na tým čeká před odjezdem do Třince?
Budeme pokračovat v klasickém programu. Trénujeme každý den a musíme se pořádně připravit. Žádný z těch zápasů nebyl jednoduchý, což si uvědomuje každý z nás. Ví to také soupeř a my musíme pokračovat v poctivé práci, abychom to byli my, kdo bude lépe připravený.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Prohra nás mrzí kvůli fanouškům

KLA - SPA 4:2 - Z Kladna bez bodového zisku

​Marpo: Sparta má teď nejlepší intro v lize

Soutěžte se Škodou o zájezd na MS!