9. 5. 2013 HC Sparta

Melicherčík neprodloužil, přichází Novotný

Situace ohledně sparťanských gólmanů se začíná rozjasňovat. Již minulý týden klub oznámil návrat Tomáše Pöpperleho, nyní k nim přibyl Filip Novotný, který strávil poslední dvě sezony jako opora Jihlavy. V přípravě je i Vojtěch Sedláček, jenž je sparťanským odchovancem a v posledních dvou sezonách již dostal šanci v extralize.

„Jsem velice rád, že se povedlo s v rámci Sportoního Holdingu dotáhnout přestup Tomáše Pöpperleho do Sparty. Situace ohledně druhého a třetího gólmana se ještě řeší,“ řekl před několika dny kouč Josef Jandač. Nyní se situace opět posunula.

Ve hře byla i varianta, že dvojkou bude Marcel Melicherčík, kterýž působil ve Spartě v minulé sezoně a zachytal si i play off proti Třinci. „Marcelovi jsme nabídli smlouvu, ale on se rozhodl jinak. Řekl nám, že má strach, že za Tomášem se nedostane do branky tolik, jak by si představoval. Proto k dohodě nedošlo,“ vysvětluje Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty.

Do týmu tedy „napevno“ přichází Filip Novotný, jenž je sparťanským odchovancem a dva roky pravidelně chytal v Jihlavě. „Filip je talentovaný brankář, který byl hráčem Sparty, ale zápasové vytížení čerpal v první lize. Je to gólman, jenž má na to obstát i v extralize,“ tvrdí Martinec. V přípravě s A-týmem je tradičně i Vojtěch Sedláček, jenž je také kmenovým hráčem Sparty.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?