17. 11. 2011 Robin Mana

Michal Broš: Hráli jsme dobře, ale chyběla nám přesnost

Po úspěšném středečním představení nedokázal tentokrát sparťanský kapitán Michal Broš dovést svůj tým k vítězství nad Zlínem. V polovině druhé třetiny měl na hokejce vyrovnávací branku, sám před Horčičkou však neuspěl.

Michale nakonec to dnes nevyšlo, i když opticky to vypadalo, že jste aktivnější. Čím vás soupeř překvapil?
Zlín nás nijak nepřekvapil. Hrál přesně to, co jsme od něj čekali. Chyba ale byla, že jsme dostali první gól, protože pak je to s nimi vždycky těžké. Oni to pak zavřou a hrají hodně zarputile. Kdybychom dali první gól my, museli by hrát jinak a pro nás by to bylo mnohem snazší.

MICHAL BROŠ

Máte před sebou třízápasovou sérii na kluzištích soupeřů. Jak těžké to bude?
Kolikrát je to jednodušší hrát venku, když nastoupíte proti mužstvu které se snaží tvořit hru a třeba i tlačí, než jak to bylo dnes, když přijede tým zakopaný v obraně. Letos je ale liga hodně vyrovnaná a příliš nezáleží na tom, jestli hrajete doma nebo venku. Každý bod je dobrý.

Mohl se dnes na vaší hře projevit fakt, že jste včera hráli ve Varech a ještě jste museli cestovat?
Vůbec ne, dva zápasy ve dvou dnech nejsou problém.

Prohráli jste dva domácí zápasy za sebou, naproti tomu venku jste byli dvakrát suverénní. Diváci dnes vytvořili skvělou atmosféru, přesto, není pro vás domácí prostředí trochu svazující?
To bych neřekl. Podle mě jsme hráli dnes výborně, bušili jsme do toho, lítali jsme a divákům se to muselo líbit. Jim výborně zachytal brankář, nám naopak chyběla přesnost a dali jsme bohužel jenom jeden gól.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů