9. 1. 2011 Tereza Janovská

Michal Broš: Náš počet bodů by spočítala i má čtyřletá dcera

I potřetí v této sezoně skončil zápas s Karlovými Vary až v samostatných nájezdech. Jenže dnes se štěstí otočilo na stranu karlovarských hokejistů. Michal Broš sice vsítil úvodní branku utkání, ale v nájezdu již tak přesný nebyl. Na jeho pocity jsme se zeptali bezprostředně po utkání.

Přes slibný začátek můžete být nakonec rádi za jeden bod. Čím to je, že jste nezvládli hrát celý zápas stejně jako v první třetině?
Je pravda, že jsme neměli špatný začátek, ale my z toho bohužel vytěžíme minimum. Dali jsme jen jednu branku a v polovině zápasu jsme předali iniciativu Karlovým Varům. Pokud bychom vedli o dvě nebo tři branky, vypadal by zápas jinak. Jedna branka nám nestačí a my musíme hrát celých šedesát minut a ne jen dvacet. Musíme vést co nejdéle to půjde a nesmí se stát, že dostaneme před koncem třetiny branku. Nakonec ještě můžeme být rádi za jeden bod.

Michal Broš
Ten bod jste nakonec brali díky brance v přesile šest hráčů proti čtyřem energetikům. Věřili jste, že dokážete vsítit?
Vary měly buly u sebe v třetině a podle mě nebylo na co čekat. V téhle situaci je lepší využít přesilové výhody o dva hráče. Ta situace nastala nějaké tři minuty před koncem, což není nic extra nevídaného.

V dnešním zápase sice můžete být za bod rádi, ale přesto je to ve vaší kritické situaci poměrně málo.
Máme hrozně málo bodů a musíme jich sbírat co nejvíc. Jeden bod je, podle vývoje dnešního utkání, ještě dobrý, ale my musíme vyhrávat za tři body.

Před odjezdem na Spengler Cup jste doufali, že vás to výkonnostně nakopne. Dá se nyní říci, že to se nepovedlo?
Vůbec není předčasné říct, že se to nepovedlo. Já mám ty zkušenosti, že pokaždé, když jsme se vrátili, tak se nám dařilo. Pokud mi má paměť nelže. Nyní je to ale hodně špatné. Čtyři prohry po sobě jsou úplný opak, než jsem si představoval. Leden se měl odstartovat trochu jinak a nám nezbývá než doufat, že tu sérii odstartujeme co nejdříve, pokud možno už ve čtvrtek.

Díváte se na extraligovou tabulku? Počítáte body, které vám do desátého místa chybí?
Já jsem tabulku neviděl asi tři měsíce a abych řekl pravdu, tak se mi ani na ní nechce dívat. Body sice počítáme, ale ono v podstatě ani není co počítat. Body, které jsme v lednu nasbírali, by dokázala spočítat i má čtyřletá dcera.

Najde se nějaký zápas, ze kterého vás ztráta bodů mrzí nejvíc?
My jsme těch bodů poztráceli tolik, že to ani nejde určit. Sice jsme kolikrát prohráli třeba jen o gól, ale v tom konečném důsledku je to jedno jestli to bylo 7:0 nebo 3:2.

Připouštíte si, že již tu ztrátu nedoženete?
Já popravdě vůbec nevím, kolik bodů ta ztráta činí. Pro mě jiná varianta, než předkolo play off v téhle situaci neexistuje. Sice dokážu odhadnout kolik zápasů do konce ještě zbývá, ale ty body opravdu nepočítám. Hokej je sport, kde je možné úplně vše. Ten puk je přeci jen kulatý. Pokud vyhrajeme všechny ostatní zápasy, tak v něm třeba budeme. Pevně v to doufám.

Přemýšleli jste třeba nad změnou taktiky?
Tohle je už věc trenérů. Během sezony jsme již vyzkoušeli vše možné i nemožné, ale je pravda, že nic z toho nemělo žádný dlouhodobější efekt. My jsme na ledě od toho, abychom dávali góly v jakékoliv situaci či složení týmu. Bohužel jich máme zoufale málo.