6. 8. 2015 Šárka Kulhánková

Michal Čajkovský: Bylo potřeba přitvrdit

První start za Spartu mu vyšel na výbornou. MICHAL ČAJKOVSKÝ si v přátelském utkání proti Bílým Tygrům připsal gól a asistenci. Pražané tak i díky příspěvku třiadvacetiletého beka na úvod přípravy porazili Liberec 3:1.

Takový nástup sám jistě nečekal. Co víc by si ale mohl přát? Sparťanským fanouškům se po prvním „zkušebním“ klání jistě jeho jméno rychle zapíše do paměti. „První zápas a hned takové překvapení. Velmi mě to potěšilo a doufám, že to takhle bude pokračovat celou sezónu,“ přeje si Michal Čajkovský.

Sparta si na první gól musela počkat až do šestadvacáté minuty utkání. Brankový účet otevřel právě slovenský obránce a zaznamenal premiérovou trefu v rudém dresu. „Přesilovky musíme nacvičovat ještě více. Signál to nebyl, víceméně jsme improvizovali a padlo to tam,“ popisuje. Jeho pozice před úvodní trefou Sparty však nebyla vůbec komfortní. „Dostal jsem přihrávku pod nohy a střílel jsem ze záklonu, naštěstí jsem puk trefil,“ komentuje gólovou situaci rodák z Bratislavy.

Na ledě mladý Slovák ukázal i jinou stránku své osobnosti. V přípravných utkáních nebývají zvykem potyčky ani rvačky. Proti Severočechům se k nim ale několikrát schylovalo a téměř vždy u toho byl i Čajkovský. „Liberečtí hráči doráželi na našeho gólmana a před bránou jsem zrovna byl já a Bari (Michal Barinka), takže jsme ho museli bránit. Bylo potřeba přitvrdit,“ netají.

Pražané trénují na ledě již druhým týdnem, nyní jim do přípravy vstupují i zápasy. „Na tréninku stále ještě velmi makáme, stále pokračuje v režimu posilovna – trénink. Je toho poměrně dost. Únavu nijak zvlášť nepociťuji, tu naštěstí přebil dobrý pocit z vítězství,“ říká spokojeně střelec.

Na nové prostředí si Čajkovský stále ještě zvyká. V loňské sezóně ještě působil v týmu South Carolina Stingrays (ECHL) a letos se po několika letech vrátil zpět do Evropy. „Bydlím stále v Bratislavě, mám to sem kousek a jsem zatím velmi spokojený, cítím se tu jako doma,“ pochvaluje si.