16. 3. 2016 Pavel Hrdina

Michal Dragoun: Góly? Já spíš bráním

Michal Dragoun je spolu s Tomášem Netíkem jediným pamětníkem poslední vzájemné play off série Sparty se Zlínem. Spolu dnes také hráli ve čtvrté útočné formaci, která během druhé třetiny zařídila dva slepené góly. „Je fajn, že jsme ten první těžký zápas urvali. Zlín byl v laufu,“ hodnotí zkušený útočník.

Michal Dragoun

Michale, dá se říct, že dnes rozhodla čtvrtá a zároveň nejstarší lajna?
Nevím, jestli nějaká taková lajna je. Prostě jsme měli nějaké šance a dali jsme to. Hrálo se nám dobře a je fajn, že jsme ten první těžký zápas urvali. Zlín byl v laufu, čehož jsme se po delší pauze trochu obávali. Ale myslím, že to bylo super.

Jak se vám hrálo se starými dobrými známými?
Dobře. S takovými hráči se hraje super. Když se podíváte na Honzu Hlaváče a Tomáše Netíka, tak to jsou skvělí hokejisti. Já tam musím spíš bránit, abychom nedostávali góly, a když občas něco dáme, je to fajn.

Na čtvrtou lajnu jste dostávali docela dost prostoru. Byl to strategický záměr?
Máme skvělé první dvě lajny a v té třetí jsou kluci po zranění, kteří se ještě rozehrají. Myslím, že když to bude pokračovat, tak stačí, aby vždycky zahrála aspoň jedna nebo dvě lajny dobře.

Zlín hrál hodně trpělivě a disciplinovaně a až do konce to bylo dramatické. Nemrzí vás, že jste zápas nerozhodli dřív?
Je to dobrý mančaft. Myslím, že nikdo nečeká, že teď budeme vyhrávat 5:1.

Partner utkání

Projevila se na týmu dlouhá pauza?
Myslel jsem si, že to bude hodně znát. Řekl bych ale, že už první třetinu jsme odehráli dobře a žádný problém tam nebyl. Obávali jsme se toho, ale zvládli jsme to.

Sám jste skóroval po jednom z protiútoků, za gól jste určitě vděčný přihrávce Tomáše Netíka…
Celou dobu jsem si myslel, že bude střílet, takže jsem šel do brány. Na poslední chvíli jsem ale viděl, jak se na mě podíval, tak jsem si počkal s hokejkou na zemi. Přistálo to na ní a jenom jsem to tam zametl.

Čekáte podobný zápas i zítra?
Nejsem žádný věštec, takže nedokážu říct. Trenéři nám ale určitě zase řeknou nějaký taktický plán. Musíme hrát dobře a bojovat jako dneska.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Uwe Krupp: Vždy je prostor na zlepšení

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech

Výroční utkání: speciální dres a účast mistrů

​Sparťanská krev letos přilákala opět více dárců