20. 9. 2007 Lukáš Rejmon

Michal Sivek získal za svou branku luxusní kávovar

O tom, jak může snadno vzniknout zajímavá sázka, se mohl přesvědčit obránce dvojnásobného úřadujícího mistra Jan Hanzlík, kterému ředitel společnosti MATTHES gastro, s. r. o. Jiří Schweika nabídl jako doplněk do kabiny luxusní kávovar. Ten však nakonec zamířil jinam, a to do kuchyně Michala Siveka.
O tom, jak to celé vzniklo, ví pouze obránce Sparty Jan Hanzlík: "Bylo to naprosto spontánní. Na parníku Tyrš během zahájení sezóny jsme se jen tak bavili s panem Schweikou, který mi nabídl, že by nám do kabiny věnoval luxusní kávovar." Nabídka to byla bezesporu lákavá, nicméně hokejisté už v kabině mají dva. Proto sparťanského beka napadla myšlenka, že by si o kávovar mohli hokejisté zahrát: "Dostat jen tak kávovar bylo příliš jednoduché, proto jsem navrhl, že bychom si o něj mohli zahrát. Pokud bychom vyhráli, získal by ho střelec první branky, při remíze 0:0 brankář a při prohře nikdo", dodal muž s číslem 38 na zádech. O všem se svým spoluhráčům svěřil o den později v kabině.

Nakonec se z pěkného kávovaru v hodnotě 20.000 Kč mohl radovat Michal Sivek, který o sázce údajně vůbec nic nevěděl: "Hanzi sice o nějaké sázce v kabině mluvil, ale nevnímal jsem ho, proto jsem byl dárkem velmi mile překvapen", říká Michal Sivek, který dostal kávovar spolu s pytlem kávy v kabině ihned po utkání. A jak s ním střelec první domácí branky sezóny naložil? "Hned po zápase jsem ho naložil do auta a odvezl si ho domů, kde jsem mu našel místo na lince. Není to s ním ale vůbec jednoduché, stále se učím, protože mu chybí český návod", dodal na závěr s úsměvem tento sympatický útočník.