8. 12. 2017 HC Sparta

Michálek: Všichni víme, že takhle hrát nejde

Dvě utkání proti Vítkovicím a z nich dvě porážky - v úterý doma 2:4, v pátek na ostravském ledě dokonce 3:7. Sparťané po bodově úspěšných duelech zaznamenali v tomto týdnu dvě nuly. Zvláště ta z posledního utkání je bolestná. „Musíme se stydět za to, co jsme v Ostravě předvedli,“ říká obránce ZBYNĚK MICHÁLEK. Kritika vlastních řad je na místě a zkušený bek nemá problém s přesným pojmenováním problémů.

Jak byste zhodnotil páteční duel, ve kterém jste prohráli o čtyři branky?
Po úterním zápase s nimi jsme si řekli, že musíme zlepšit výkon, ale teď to bylo naopak ještě horší. Musíme se stydět za to, co jsme předvedli. Já osobně taky. Začíná to námi, zkušenými hráči. Jsem jeden z těch, kteří by měli tým táhnout, ale to se nestalo. Spíš naopak. Musím začít sám od sebe, stejně jako všichni z nás. Tohle nebyl výkon hodný Sparty.

31:39
Takový byl poměr střel na branku v pátečním utkání na vítkovickém ledě z pohledu domácích. Sparťané vyprodukovali o osm střeleckých pokusů více než soupeř. Na vítězství to ale nestačilo, hosté prohráli o čtyři góly.

Proč se vám ani tentokrát nepovedlo Vítkovice porazit?
S takovýmto výkonem nemáme šanci proti žádnému týmu, to je úplně jedno, kdo proti nám stojí.

Byl jste na ledě u prvních dvou branek, jedna z nich byla po smolném odrazu před brankou dokonce vlastní…
To se stane. V kariéře už jsem něco podobného zažil mockrát. Začátek byl z naší strany celkově bez koncentrace.

Jak je to možné?
Já fakt nevím. Nechápu to. Vypadalo to, že jsme ještě ve vlaku. Nerozumím tomu. Před zápasem se o tom v šatně bavíme, hecujeme se. Jako tým v tomhle fungujeme dobře, ale pak tam vlezeme a vypadá to, že jsme bez zájmu. Přijde mi to tak, protože jsme u každého puku druzí, prohráváme souboje a dostáváme hrozně jednoduché góly.

V čem byly Vítkovice lepší?
Vítkovice si za tím šly a dostávaly nás pod tlak. Ale to se není co divit, když jsme byli všude pozdě…

Ve druhé třetině jste ale vstřelili tři branky a byli na dostřel jediného gólu. Proč se nepovedlo obrat dokonat?
To byl úsek zápasu, kdy se nám dařily věci tak, jak chceme a bavíme se o tom. Pak jsme ale dostali gól na 5:3 ještě do konce druhé třetiny a na začátku třetí další a v podstatě nebylo o co hrát. Asi jsme si ten obrat nezasloužili. Soupeř už pak hrál v euforii, uvolněně, diváci je podporovali a užívali si to. Celkově to bylo od nás ostudné, takhle to dál nejde, to všichni víme.

Jaký je momentálně největší rozdíl mezi vámi a Vítkovicemi?
My máme problém s naší hrou… Nebo ne problém, ale hodně problémů. Je vidět, že si nevěříme. Naopak Vítkovice ano, mají dobrý systém a drží se ho. Dělají věci tak, jak mají, na rozdíl od nás. My bychom to tak chtěli, víme to, ale prostě nám to teď nejde. A tenhle výkon je toho dokladem, ten neměl žádnou úroveň. V úterý v Praze ještě ano, tam jsme měli řadu příležitostí a nehráli tak špatně, ale v pátek se to rozhodně říct nedá.

V obou zápasech jste inkasovali hlavně při hře pět na pět…
To je snad jedno z mála pozitiv, že zvládáme relativně dobře oslabení a umíme dát gól i v přesilovce. Stejně jako v Boleslavi i v Ostravě se nám povedlo ubránit dlouhé oslabení tři na pět a pak jsme dali góly, nakoplo nás to. Ale hra pět na pět, tam máme hrozný problémy a děláme strašné chyby. Na tom musíme pracovat. Pokud se chceme hnout nahoru, tak takhle nemůžeme pokračovat.

Co budete dělat se situací, v jaké se ocitáte?
Asi nám nepomůže klesat na mysli, ale na druhou stranu si musíme pojmenovat problémy a postavit se k tomu čelem. Všichni víme, že takovýto zápas nejde opakovat. Záleží jen na nás, co předvedeme v neděli proti Litvínovu. Musíme stůj, co stůj urvat tři body. Nehráli jsme před tím dvojzápasem s Vítkovicemi úplně špatné zápasy a začalo se to zvedat, ale teď jsme zase dole. V neděli musíme předvést o sto procent lepší výkon než v Ostravě.

Po zápase jste byl se spoluhráči dlouho zavřený v kabině. Asi bylo potřeba si hned některé věci vyříkat, že?
Vyříkat si některé věci a pojmenovat problémy je jedna věc. Druhá a daleko důležitější je to pak ukázat na ledě. Říkáme si v kabině plno věcí, ale my je hlavně musíme ukázat na ledě. Musíme hrát jeden za druhého a hlavně za Spartu, za esko, co máme na dresu.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Machy má teď víc gólů než já

SPA - CEB 5:2 - Skóroval také Machovský!

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Permanentky na novou sezonu v prodeji!