6. 1. 2015 Jiří Liebreich

Mikuš: Vede-li soupeř, hrajeme nej hokej

Ačkoliv vedli Bílí Tygři z Liberce už 2:0, Holešovičtí neznervózněli a souboj s bílými dresy nakonec vyhráli v prodloužení. Ke čtvrté výhře z posledních pěti zápasů pomohl i slovenský obránce JURAJ MIKUŠ. "Když prohráváme, tak se nám velmi snadno daří otáčet," vysvětluje.

Přijel rozjetý Liberec, jaký byl plán proti Bílým Tygrům?
Věděli jsme, že jsou silní. Jejich postavení v tabulce naznačuje, že nejsou špatní. Hrají defenzivní styl, vystřelují puk ven ze třetiny. Špatně se nám proti nim hrálo. V první třetině nás jasně přehrávali, musel jsme něco změnit. Hra se vyrovnala, stejně jako i skóre.

Juraj Mikuš

Jakou hrály roli dvě výhry Liberce? Naposledy doma proti Pardubicím 5:1…
Každému mužstvu se hraje dobře, když má sérii výher. Pro každého hráče je to lepší. Věřili si na puku, nezahazovali ho a především v našem obranném pásmu nám často dělali značné potíže.

Ačkoliv Sparta prohrávala už 0:2, nevypadalo to, že by tým znervózněl. Byli jste si jisti svou silou?
Obvykle býváme více nervózní, když vedeme. (smích) Když prohráváme, tak naopak ještě víc zapneme. Vždy na 100 %, dáváme do toho v těchto případech maximum. Když prohráváme, tak hrajeme nejlepší hokej.

Souboj s Bílými Tygry byl tak trochu netypický – zápas jste neztratili, naopak, museli jste dotahovat. Jak moc triumf v prodloužení mužstvo povzbudí?
Moc! Když v zápasech vedeme, tak nesmíme bláznit a hrát zodpovědně, to se nám ale moc nedaří. Především dotahovat tato utkání do konce… Naopak, když prohráváme, tak se nám velmi snadno daří otáčet.

Potěšil vás bronzový slovenský úspěch na MS „20“?
Velmi pěkně se na to dívalo. Bylo výborné, že to dávala ČT, díval jsem se na všechny zápasy. Držel jsem palce hlavně Martinu Réwayovi.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!