12. 7. 2022 Marek Táborský

Milan Jurčina pokračuje ve Spartě

Nejzkušenější hráč našeho týmu bude hrát ve sparťanském dresu i v následujícím extraligovém ročníku. Milan Jurčina, urostlý bek s bohatými zkušenostmi z NHL a předních evropských soutěží, odstartuje v klubu už čtvrtou sezonu.

V devětatřiceti letech platí za nejzkušenějšího hráče týmu. Právě na to sází i sportovní vedení, které si je jeho hlavních předností dobře vědomé. "Jeho role je důležitá nejen na ledě, ale i v kabině. Milan v našem klubu už několik sezon plní roli velice zkušeného hráče. V závěru své kariéry má obrovskou chuť po úspěchu. Věříme, že nám k němu stále může pomoci," má jasno sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Radost z pokračování ve Spartě neskrýval ani samotný slovenský bek. "Jsem rád, že budu další rok pokračovat v klubu, jakým je Sparta. Jsem tu moc spokojený. Loni jsme byli blizoučko úspěchu, který bych si přál v závěru mé kariéry opravdu moc zažít. Věřím, že tento tým má opět šanci uspět," uvádí urostlý obránce.

PROFIL MILANA JURČINY

Rodák z Liptovského Mikuláše vyrůstal ve svém rodišti, odkud na přelomu tisíciletí zamířil do zámoří. Mládežnický reprezentant svou výškou i sílou zaujal a v roce 2001 byl draftován Bostonem jako 241. hráč v pořadí. Po třech sezonách v QMJHL v barvách kanadského Halifaxu, kde v poslední sezoně nasbíral 102 trestných minut, zamířil na farmu Bruins. V sezoně 2005/2006 už odehrál prvních 51 zápasů v NHL, kde si vybojoval stabilní místo.

Během celkových sedmi sezon v NHL odehrál v dresech Bostonu, Washingtonu, Columbusu a Islanders celkem 430 zápasů základní části, k nimž přidal 21 zápasů v play-off. Kromě 24 gólů a 59 přihrávek nasbíral i solidní porci 278 trestných minut. V roce 2012 ovšem jeho zámořská mise skončila a Milan Jurčina se vrátil do Evropy, kde se dohodl na angažmá v Chomutově.

Už po 22 extraligových zápasech však zamířil do Raumy a během dalších tří sezon vystřídal barvy TPS Turku, Fribourgu, Rigy a Záhřebu, odkud odešel do Eisbärenu. Ve stejné sezoně ukončil reprezentační kariéru, během které reprezentoval na třech olympiádách a pěti světových šampionátech. V následujících třech sezonách už se věnoval ryze klubovým povinnostem v barvách Norimberku, kde se v létě 2019 nedohodl na nové smlouvě a po startu sezony podepsal zkušební kontrakt se Spartou.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

KLA - SPA 2:4 - Výhra v omlazené sestavě

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!