15. 1. 2012 Pavel Hrdina

Miroslav Forman: Po zápase jsme si pořádně oddechli

Patří mezi nejmladší hráče v kádru, přesto má s pražskými derby mnoho zkušeností. Sám v nich totiž nastupoval pravidelně v mládežnických kategoriích. „Chtěli jsme je pokaždé porazit a také jsme je většinou poráželi. I dnes jsem se na ten zápas pochopitelně moc těšil,“ říká jednadvacetiletý útočník čtvrté sparťanské formace.

Miroslave, usmíváte se, jste spokojený?
Vyhráli jsme, jsme spokojení všichni . Myslím, že jsme odehráli skvělý zápas, stejně jako v Litvínově.

Přitom na začátku zápasu to na vaše vítězství moc nevypadalo, Slavia na vás vlétla zostra. Co se pak od druhé třetiny změnilo?
Celou první třetinu jsme odehráli špatně. Řekli jsme si v šatně, že to takhle nepůjde a musíme si rychle dávat puk. To jsme dodrželi a naše hra šla nahoru. Proto jsme vyhráli.

Sám jste ve druhé třetině měl několik dobrých šancí, při jedné z nich jste si pak šel stěžovat rozhodčímu. O co šlo?
Myslel jsem si, že mi tam jeden ze slávistů držel hokejku a nemohl jsem zakončovat. Tak jsem se ozval a rozhodčí nakonec seřval ještě mě, že jsem fauloval já a mám být rád, že to nepískl. A ty šance, to měly být góly.

Miroslav Forman

Na led se k vám do formace přidal Sacha Treille, který se vrátil do kádru po dlouhém zranění. Sedli jste si spolu?
Sedli jsme si výborně, všichni víme, že je skvělý hráč, důrazný, má výbornou techniku. Dnes byla radost s ním hrát.

Byl jste na ledě i u gólu Slavie, šlo Růžičkovi zabránit ve skórování?
Já jsem tam prohrál čistě buly, to se nesmí stávat. Mám ale pocit, na kterém jsem se shodl s Radkem Phillipem, že tam jeden ze slávistů, myslím právě mladý Růžička, dostal puk přesně do hokejky. Myslím, že ta buly nebyla úplně korektní.

Slavia na konci hrála bez brankáře, nebáli jste se, že se derby bude opět prodlužovat?
Na konci šli dopředu ve všech hráčích, měli tam i šance. Dvě minuty do konce tam měli několik šancí. Po zápase jsme si pak pořádně oddechli.

Jak jste si užil diváckou kulisu? Podle všeho by mělo jít o nejvyšší extraligovou návštěvu sezony.
Já se snažím to moc nevnímat, ale je fakt, že byla výborná atmosféra a fanoušci byli skvělí. Moc jsem si to užil.

Vy sám znáte rivalitu mezi Spartou a Slavií dobře z mládežnických soutěží, působí na vás derby jako na odchovance jinak než na ostatní spoluhráče?
Na Spartě jsem od šesté třídy a při derby byla vždy cítit velká rivalita. Chtěli jsme je pokaždé porazit a také jsme je většinou poráželi. A i dnes jsem se na ten zápas pochopitelně moc těšil.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila