5. 9. 2007 Jakub Hlaváč

Mistr hostí reprezentaci do dvaceti let

Spartu čekají v přípravě na novou sezónou už jen dva duely. V prvním z nich přivítá na svém ledě velmi netradičního soupeře. Nestává se často, aby extraligový klub měřil své síly s českou reprezentací! Nevadí, že jde pouze o tým do dvaceti let. Lvíčata mají ve svých řadách několik kvalitních hráčů. Silná bude především čtveřice vyslanců ze Slavie. Neváhejte tedy přijít Spartu v boji proti nadějím českého hokeje podpořit!
Svěřenci trenéra Hořavy, kterému jako asistenti vypomáhají ještě pánové Weissmann a Rulík, se vrátili z turnaje v Rusku. Ve městě Ťumen na sebe narazila mužstva čtyř hokejových velmocí – Finska, Švédska, Ruska a České republiky. Tým složený pouze z hokejistů působících v českých klubech nedokázal ani jednou zvítězit a nechtěně potvrdil hlasy o úpadku mládežnického hokeje u nás.

Mladíkům podle slov trenéru nechyběla snaha a nasazení, ale soupeři prokázali větší individuální kvalitu. Jistotou v brankovišti je kladenský gólman Cikánek, jehož spolehlivý výkon chválil i trenér Hořava. Ten doufá, že zápas proti Spartě jeho svěřencům pomůže v přípravě na šampionát, který se bude konat v Pardubicích a Liberci.

Nominace reprezentační dvacítky na přátelské utkání s pražskou Spartou:

Brankáři: Lukáš Cikánek (Kladno), Lukáš Daneček (Třinec).

Obránci: David Růžička, Marek Trončinský (oba Kladno), Bohdan Višňák, Jiří Jebavý (oba Slavia Praha), Tomáš Schmidt (K. Vary), Jakub Kořínek (Plzeň), Tomáš Jurdič (Olomouc), Martin Havran (Č. Budějovice), Petr Kollman (Liberec).

Útočníci: Jan Bláha (Kladno), Vladimír Růžička, Jakub Sklenář (oba Slavia Praha), Lukáš Rybecký, Pavel Mrňa, Martin Kupec (všichni Sparta Praha), Tomáš Zohorna, Ladislav Jindřich (oba Pardubice), Pavel Kuběna (K. Vary), Matouš Venkrbec (Olomouc), Miloš Sýkora (Plzeň), Jiří Ondráček, Tomáš Brunec (oba Zlín).

Náhradníci: Robin Blažíček, Libor Bezděk (oba Liberec), Jakub Valský (Kladno), Vilém Burian, Lukáš Nahodil (oba Třebíč), Roman Vlach, Jan Matějka (oba Zlín), Jan Zmeškal, Vít Budínský (oba K. Vary), David Sem (Sparta Praha).

Sparta si po vítězství nad znojemskými Orly vylámala zuby na německém týmu z Berlína. Ve velké pohodě hraje v současné době Petr Ton. V sedmi utkáních dokázal nastřádat deset kanadských bodů a jasně ukazuje své kvality. Jako nejplatnější posila se zatím jeví slovenský útočník Tibor Melichárek. V novém působišti si velmi rychle zvykl a na své konto si zatím připsal čtyři branky a tří gólové asistence. Třetím do party je bezesporu Jakub Langhammer, který svými výkony zaujal trenéra Hadamczika natolik, že si vysloužil pozvánku do reprezentace. Do branky Sparty se po zranění ramene opět vrátil Tomáš Duba. Do obrany se znovu postaví i obrovitý obránce s dělovou ránou Jaroslav Nedvěd, který v Praze podepsal novou smlouvu.

Utkání začíná v 17:00 a žádný příznivec Sparty by si ho neměl nechat ujít.