3. 10. 2012 Daniel Ryl

Mladík Simon litoval zbytečných chyb

P r a h a - Svými výkony v letní přípravě si řekl o místo v "A" týmu Sparty a zatím se pere statečně. Tentokrát ovšem ani on nezabránil domácí porážce se Zlínem. DOMINIK SIMON hledal příčiny posledních neúspěchů.

Aktuální situace Pražanů začíná připomínat předloňskou sezonu, která skončila fiaskem. Tentokrát si Sparta v domácím utkání se Zlínem připsala šestou porážku v řadě a byl u toho také mladý forvard Simon. "Hlavou se mi honí špatné pocity a těžko se mi k tomu něco říká, obzvlášť krátce po zápase." Člen čtvrtého útoku v utkání nebodoval a litoval zbytečných chyb.

Dominik Simon

"Byl to zápas o bojovnosti a disciplíně. Soupeř neudělal zbytečné chyby, zatímco my jsme udělali čtyři a čtyřikrát jsme z toho inkasovali." Klíčovým momentem utkání byla polovina druhé třetiny, ve které se Ševci prosadili dvakrát během půl minuty. "Rozhodně to byl klíčový moment. Myslím si, že jsme v první třetině hráli celkem dobře, ale nedokázali jsme proměnit svoje šance a poté jsme začali chybovat. To celé utkání rozhodlo."

Z častých chyb pramení také fauly, kterých se sparťané v posledních zápasech dopouštějí ve velkém. "Jsou to většinou naprosto zbytečné fauly a nám to ubírá síly." Soupeřům se často podaří potrestat vyloučení Pražanů. "Doplácíme na to zbytečnými brankami. Musíme se tomu prostě vyhýbat."

Zelenáč v sestavě Sparty si svou příležitost užívá. Rozdíly mezi mládežnickými kategoriemi a seniorským hokejem nehledal dlouho. "Bezesporu je největší rozdíl v taktice. V juniorce se všichni ženou za pukem, zatímco tady si každý musí hlídat svůj prostor a tyto chyby se trestají. Člověk musí jezdit do plných, aby nechyboval," přiznal na závěr.