22. 10. 2012 Jiří Liebreich

Mojžíš: Chyby v obraně musíme smazat

P r a h a - Holešovičtí hokejisté se v moderní KV Areně dlouho prali o bodový zisk, jenž je v současné situaci tolik potřebný. Uspět se ale v této misi nezdařilo, šťastnější byli po zápase hokejisté vyznávající zelené barvy, kterým se podařilo překonat Neuvirtha v brance hned pětkrát a tím pádem zápas vyhrát. Reprezentant a nový obránce Sparty TOMÁŠ MOJŽÍŠ hodnotí krutou porážku: "Někdy zápas rozhodnou maličkosti, dnes bylo ale chyb v obraně mnoho."

Dnešní první zápas jste odehrál po boku Angela Krsteva, jak probíhala vaše spolupráce?
Nebylo to špatné, já jsem ale dlouho nehrál, z mojí strany to nebylo ono. Musím se do toho dostat, náš dnešní výkon nebyl dostatečně dobrý na to, abychom vyhráli.

Pro vás to byl dokonce první extraligový zápas v kariéře, jak jste ho vnímal?
Původně jsem čekal, že si ho zahraji o něco později. (úsměv)

Sparta je v těžké situaci, jak to vnímáte vy, nově příchozí do mužstva?
Nehrajeme dobře v obranném pásmu, každý létá všude, je vidět, že psychika pracuje. Nedržíme si pozice, děláme zbytečné chyby. Někdy rozhodují maličkosti, to ale nebyl dnešní případ.

Jaká je nálada v kabině? Jste jejím novým členem, jak jí berete?
Tým je výborný, hráči jsou tu skvělí. Do podobné situace jsem se již s mužstvem jednou dostal, bylo to ve Švédsku, kdy nám nevyšel začátek sezony. Psychika mužstva je potom křehká, ne jenom individualit. Chce to jít krok za krůčkem, nebude to ale snadné.

Dnes jste nastoupili proti soupeři, kterému se po špatné sérii podařilo dokonale otočit souboj s Kladnem z 0:2 na konečných 3:2, když domácí skórovali těsně před koncem. Bylo znát, že je soupeř v psychické výhodě, že je na koni?
Hráli doma, to je pochopitelně výhoda. Od začátku utkání ale bylo vidět, že po psychické stránce tým vydrží víc. Začátek se nám nepovedl, o výsledek jsme museli bojovat celý zápas, bohužel neúspěšně.

Ve Spartě jste na hostování z týmu Lev Praha, jaká je současná situace?
Nevím, jak dlouho budu ve Spartě hrát, to se uvidí. Lev je v podobné situaci jako teď my, také má potíže. Já jsem byl na začátku sezony zraněný, to mi dost ubralo. To je ale hokejový život, člověk musí jít dál.

Vy jste objezdil celé Rusko v rámci KHL, jak by obstála zdejší nová moderní hala, oproti těm v Rusku?
Zde je zcela nová hala, i když je v KHL několik nových stadionů, tak tento by patřil určitě mezi ty výrazně lepší.