29. 12. 2008 Radek Papáček

Mrňa pomohl k výhře gólem

Díky jeho trefě z první třetiny měli sparťané v Českých Budějovicích nakročeno ke třem bodům. Nakonec získali dva, ale i tak Pavel Mrňa prožil radost z vítězství, k němuž dopomohl gólovým přispěním - svým prvním v letošní sezoně.

PAVEL MRŇA
Pavel Mrňa si proti Českým Budějovicím připsal vůbec první kanadský bod v letošní sezoně.
V letošní sezoně skóroval mladý útočník vůbec poprvé. „Jsem rád, že jsem se po dlouhé době trefil. Největší radost ale mám, že jsem tím gólem přispěl k vítězství,“ pravil Pavel Mrňa.

První zkušenosti v seniorské extralize nasbíral už v loňské sezoně, kdy nastoupil ke dvaceti utkáním. Po trvalém přechodů z juniorů do A-týmu se v sestavě Pražanů zabydlel a nastupuje pravidelně. Během loňského působení v nejvyšší soutěži si však už připsal dvě vstřelené branky, a tak nynější zásah do českobudějovické svatyně pro něj nebyl prémiovým extraligovým.

Chtěl přihrávat, ale nakonec střílel

Situace, po které on a s ním i všichni jeho spoluhráči zvedli ruce nahoru, se odehrála v 15. minutě utkání. „Bača (Jiří Vykoukal) vyhodil puk na Kávu (Petra Kafku), který mi to dal dobře o mantinel. Najednou jsme spolu jeli dva útočníci na jednoho obránce. Chtěl jsem původně přihrávat, ale nakonec jsem se rozhodl pro střelu na branku a spadlo to tam,“ usmíval se šťastný střelec.

Ve čtvrtém útoku nastoupil ve formaci s už zmiňovaným Kafkou a centrem Hrdelem. A tohle trio mladíků si nevedlo vůbec špatně. „Jsem moc rád, že jsme i my přispěli k bodovému zisku,“ chválil si Pavel Mrňa.

Vedení nabyté jeho gólem Holešovickým vydrželo až do 53. minuty, kdy vyrovnával domácí Huml. „Byl to trošku smolný gól. Frantovi Ptáčkovi propadl puk ve středu hřiště a Huml to pak trefil trochu se štěstím,“ řekl k momentu, kdy českobudějovický útočník zakončoval téměř v akrobatické pozici, leč k pravé tyči Pöpperleho branky mířil přesně.

„Škoda, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce už v normální hrací době. Zvenku jsme ale určitě rádi i za dva body,“ pravil na závěr Pavel Mrňa.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladíci Sparty: Jak si vedou v A-týmu?

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!

Thorell: Se všemi kluky se domluvím anglicky

​Sparťanská pětka je zpět, opět bude pomáhat