3. 3. 2009 Pavel Hrdina

Mrňa prožil úspěšnou premiéru v play off

P r a h a - První extraligové play off, první gól, to se nevidí každý den. Diváci druhého čtvrtfinálového utkání mezi Spartou takové představení viděli. Pavel Mrňa, který do zápasu naskočil místo zraněného Martina Látala, vstřelil v 48. minutě čtvrtý gól Sparty. Přispěl tím k celkové výhře 4:0, která znamená druhé vítězství v sérii.

Pro mladého útočníka to byl vůbec první zápas play off v seniorské extralize. „Jsem rád, že jsem mohl naskočit. Bylo to tím, že se zranil Látoš (Martin Látal), ale jsem za to rád,“ vysvětloval s úsměvem, jak se dostal na soupisku.

Zápas se na rozdíl od toho předchozího vyvíjel naprosto jednoznačně, už po první třetině vedli sparťané 2:0. „Ty dva góly v první třetině nás uklidnily. Nevěděli jsme, co na nás Zlín chystá. Jestli na nás zaútočí, nebo budou vyčkávat. Nakonec jsme to byli my, kdo dal góly a pak už jsme se to snažili udržovat,“ popisoval průběh zápasu.

Udržet Berany na uzdě se sparťanům dařilo, nebezpečí z holí žlutomodrých útočníků nehrozilo moc často. Na otázku, jestli byli hosté při pohledu na výsledek vůbec v něčem nebezpeční, odpověděl: „Určitě trochu ano, párkrát měl přesilovku pět na tři. Ty nevyužili, což bylo dobře pro nás. Z jejich strany to byl stejný zápas jako včera.“

Pavel Mrňa

Holešovickým zařídili dva góly mladí hráči, trefil se Koreis a také právě Mrňa, pro kterého to byla teprve druhá trefa v sezoně. „Bylo to docela šťastné. Nejdřív jsem šel ven za takový trošku stupidní faul, když jsem sekl gólmana, protože jsem tam viděl puk. Pak jsem vyskočil z trestné, Karel Hromas mi to hodil a nakonec jsem to zavěsil,“ vzpomínal na třetí gólovou situaci.

Od čtvrté lajny se góly moc nečekají, mladíci mívají na ledě jinou úlohu. „Naše pětka nesmí inkasovat góly, hlavně proto tam jdeme. Máme se dostat do pásma a rozvířit to tam, aby nás soupeř vyfauloval. To jsou naše hlavní úkoly,“ svěřil se s taktikou dvacetiletý forvard. Plnit zodpovědně takové úkoly přitom muselo bolet, Ševci přijeli do Prahy s horkými hlavami a hráli hodně agresivně. Pavel Mrňa ve zlínské horkokrevnosti ale našel i pozitiva: „Je to play off a počítali jsme s tím. Bylo dobře, že se vyfaulovali a my jsme pak dali z přesilovek góly. Když to takhle půjde dál, tak to bude jenom dobře.“

Dvojnásobný střelec letošní sezony má jasno i v cílech, s kterými vyráží Sparta na další dva čtvrtfinálové zápasy: „Minimálně jedno utkání ve Zlíně vyhrát, abychom tu sérii mohli co nejdříve ukončit a mohli jít dál. Je pravda, že nás tam nemají rádi. Bude to tam úplně jiné, fanoušci nám budou nadávat, kdy to půjde a rozhodčí tomu možná trochu podlehnou. Musíme se s tím ale vyrovnat.“

Většině sparťanských mladíků svítí hlavy roztodivnými účesy a ani Mrňa není výjimkou. „Je to prostě rituál do play off. Musí se předtím něco změnit, my si barvíme hlavy,“ přiznal útočník na závěr špetku pověrčivosti.