24. 5. 2009 Lucie Strouhová

Mrňa vítá spolupráci s Berounem: My mladí se musíme vyhrát, říká

Ve svých jednadvaceti letech se Pavel Mrňa chystá na svou třetí extraligovou sezónu. Zároveň jej však těší spolupráce s prvoligovým Berounem, kde zřejmě rovněž odehraje několik zápasů podobně jako v předchozích sezónách. „Je to jedině dobře, potřebuji hrát co nejvíce,“ říká mladá naděje Pražanů.

Sezóna 2008/09 je již téměř dva měsíce pro Holešovické minulostí. Pražané však měli volno pouze pět týdnům poté odstartovala letní příprava. „Užíval jsem si volna a prodělal operaci lokte. Měl jsem s ním malé problémy, nakonec se komplikace protáhly, ale není už jsem zcela v pořádku,“ prozrazuje mladý útočník, který naskočil se spoluhráči do letního snažení.

Pavel Mrňa
„Trénujeme třikrát týdně dvoufázově, jinak po jedné denní dávce. Oproti minulým létům jezdíme méně na kolech, pouze jednou týdně,“ srovnává odchovanec z hlavního města, jehož nejvíce baví hry a posilovna. Naopak by nejraději vynechal běhy. „Jinak je příprava velice podobná těm předchozím,“ naznačuje.

Útočník Mrňa má za sebou dvě etraligové sezóny. V obou nasbíral v základní části shodně dva body. Zároveň však pendloval po nižších soutěžích. „Hrál jsem v Benátkách, Nymburce nebo v Berouně. Člověk musí hodně hrát, aby se vyhrál,“ říká subtilní hokejista, jemuž tak vyhovuje spolupráce s nedalekým Berounem, kde nejspíše znovu odehraje několik zápasů. „Vnímám to pozitivně, každý zápas mezi seniory je pro mě zkušenost k nezaplacení,“ uvědomuje si.

Více ale myslí na extraligové mužstvo Sparty, kde by chtěl strávit podstatnou část sezóny. „Chtěl bych se udržet v sestavě a hrát co nejvíce, rád bych byl mužstvu platným hráčem,“ přeje si závěrem Mrňa, který se parádním gólem blýskl rovněž ve čtvrtfinále proti Zlínu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Fanoušci na stadion! Sparta hostí Vary

Mladíci Sparty: Jak si vedou v A-týmu?

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!

Thorell: Se všemi kluky se domluvím anglicky