20. 2. 2011 Michal Slavík

Můj gól byl odměnou pro celou lajnu, radoval se Kafka

K a r l o v y V a r y - Základní část zakončili sparťané výhrou. Zisku tří bodů napomohla jak dobrá práce Tomáše Pöpperleho, tak slušná efektivita v koncovce. Vždyť hned první střelu na Mensatora dorazil Petr Kafka do sítě. „Hráli jsme s chutí a vyhráli zaslouženě,“ uvedlo křídlo čtvrtého útoku.

Petře, musíte být v kabině rádi, že letošní základní část je po dnešku u konce, že?
Jak sezona dopadla, všichni víme. Tyto poslední zápasy v základní části jsme si chtěli jednak užít a hlavně také udělat ještě nějaké body, abychom do play out vstoupili v co nejlepší pozici.

Co říci k samotnému utkání?
Odehráli jsme dnes slušný zápas. Myslím, že bylo vidět, jak jsme do něj šli s chutí. Psychicky nám pomohlo, že jsme šli brzy do vedení a podle mě jsme vyhráli zaslouženě.

Do vedení jste šli po vaší dorážce…
Stál jsem před brankou, když Dragi (Michal Dragoun, pozn. red.) vystřelil a puk se mi odrazil na hokejku. Bekhendem jsem ho poslal zpátky do brány. Musím říct, že jsme v té situaci o sobě věděli. Podobné situace, i když třeba hráč nahazuje od mantinelu, poměrně často trénujeme.

Petr Kafka

Patříte spíš mezi sváteční střelce. Je pro vás dnešní úspěch o to cennější?
Hraju ve čtvrtém útoku, kde prostě tolik branek nepadá. Času na ledě nemáme tolik, nechodíme na přesilovky… Myslím si ale, že naše lajna odehrála druhý super zápas. S Dragim a Hromim nám to šlape a v útočném pásmu jsme vidět. Dnešní gól je taková odměna pro nás všechny.

Dnešní zápas už toho moc změnit nemohl. Mělo to podle vás vliv na nasazení, které se nezdálo být úplně maximální?
Nevím jak domácí, ale my jsme do zápasu nijak lehkovážně nešli. Nikdy nevíte, co se ještě může stát. Podívejte se, jak třeba letos dopadla Kometa. Proto jsme dnes chtěli urvat tři body. Teď musíme ještě vyhrát prvních pár zápasů play out, ať máme co nejdříve klid.

Navzdory letošním výsledkům vás i do Varů přijeli podpořit fanoušci. To musí potěšit, že?
Fanouškům bych chtěl poděkovat. Všichni víme, že sezona nedopadla podle jejich představ. Hodně si ceníme toho, že za námi stojí i v takové situaci.

Jak se vám hraje proti Kladnu, Boleslavi a Brnu, tedy vašim soupeřům v play out?
Na Kladně jsem byl dva měsíce, a vzájemné zápasy jsou tím pro mě jiné. Všechny kluky tam znám a hraje se mi proti nim hůř. Celkově je to mladé houževnaté mužstvo. Hodně bruslí a spíše než nedostatek nasazení je sráží taktické chyby. Myslím, že budou i v play out hodně nažhavení. Boleslav je nepříjemný soupeř. Mají v týmu velké silné hráče, kteří hrají hodně do těla. Co se týče Komety, tak ta letos svoje kvality už potvrdila, když byla druhá. Navíc je doma ženou diváci, mě se tam nehraje příliš dobře. Otázkou je, jak na tom budou psychicky.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila