3. 10. 2005 Tomáš Kubánek

Musíme být důraznější, ví Okál

Po až nečekaně velkou část zápasu byli Valaši nebezpečnějším týmem, přesto vstřelili pouze jeden gól. Ani přesilové hry, v nichž Medvědi strávili na hostující tým nezvykle mnoho času, k záchraně výsledku nevedly. Do příštího vzájemného měření sil v Praze, které se odehraje už 17. října, má kapitán Miroslav Okál a jeho tým určitě co vylepšovat.
Kdo očekával od hokejistů Hamé neprostupný prešovský beton, byl hned od úvodních minut vyveden z omylu. Valachů bylo v první třetině plné kluziště, čímž byli domácí evidentně zaskočeni. "Byl to náš záměr, abychom Spartu od počátku zápasu překvapili aktivní hrou a snažili se vstřelit gól jako první." To se hostům Mokrejšovou zásluhou podařilo, ale až v posledních chvílích první třetiny, přitom od 14. minuty se jim naskytla pětiminutová přesilovková výhoda. "Dnes jsme měli hodně přesilovek, které jsme moc chtěli využít. Byli jsme však málo důrazní, musíme poslat na bránu víc střel," uvědomuje si dlouholetý zlínský kapitán.

Medvědi se letos zatím celkově trápí v produktivitě, ve vstřelených brankách jsou horší pouze tři týmy. "Sázíme spíš na zabezpečenou obranu, ale také to bude kvalitou soupeřových brankářů, protože my si těch šancí vytvoříme dostatek, ale proměníme málo."

Tento trend se zatím promítá do celé soutěže, v tomto kole přibyly další dvě bezgólové remízy. "Myslím si, že letos bude i nadále padat málo branek, protože týmy mají velice dobré brankáře. Taky my dáváme spíše náhodné góly."

Za dva týdny se v předehrávce 36. kola střetnou oba týmy znovu. "Dokázali jsme si, že se na Spartě dá hrát, a když budeme proměňovat šance a využívat přesilovky, můžeme si body příště odvézt," uzavřela hodnocení zlínská ikona.

foto www.hokej.zlin.cz