3. 12. 2010 Marcela Volfová

Musíme na výhru najít recept, zauvažoval Kafka

Nadějný útočník, od kterého Sparta mnoho očekávala, se jako celý tým dostal do krize. „Jsme v tom všichni a musíme se z toho dostat, jinak to nepůjde,“ je si vědom Kafka. Stejně uvažuje i Jakub Koreis: „ Když se nám nedaří, tak i z malých chyb dostáváme góly a to se nám stává teď. My musíme hrát tak, abychom se vyvarovali těch chyb a dostali se nahoru.“

Sparťané přitom nezačali utkání špatně. Vytvořili si několik šancí, ale pak přišel ve 12. minutě faul Koreise a následnou přesilovku dokázali domácí využít. „Máme zbytečné fauly, musíme se toho vyvarovat, protože každá chyba, každý hloupý faul se obrátí proti nám,“ litoval po utkání Koreis. Šestadvacetiletý útočník svoji chybu následně odčinil, když ve 14. minutě vyrovnal na 1:1. „To, že se nám podařilo vyrovnat, nás vrátilo na koně,“ těšilo střelce vyrovnávacího gólu.

Jakub Koreis

Ale na nadějnou první třetinu Sparta již nedokázala navázat. Naopak. Přišla řada vyloučení na straně hostujícího celku a aktivnější Pardubice dokázali dvakrát skórovat. „Dostali jsme dva góly, které vlastně rozhodly celý zápas,“ smutnil Koreis. Klíčovým okamžikem bylo dvojité sparťanské vyloučení na konci druhé části, kdy se na trestnou lavici šel posadit kapitán Výborný společně s Kafkou. Přesilovku 5 na 3, která se přenesla do závěrečné třetiny, Eaton využil a Somík zvýšil na konečných 4:1. „Vlastně ani nevím, co se stalo. Byli jsme zbytečně vyloučení a asi to byl klíčový okamžik zápasu,“ dodal Kafka.

Spartě zatím chybí recept na to, jak navázat na vítězné utkání. „Kdybychom měli recept na to, jak vyhrát za tři body, tak to nějak uděláme. Bohužel ho nemáme, ale musíme se snažit ho najít a vyhrát,“ zakončil Kafka.

V neděli přijede do Holešovic Kladno a Sparta chce za každou cenu vyhrát. „Chceme bojovat, abychom se vytáhli na ty příčky, které jdou ještě do play off,“ vzkázal Koreis.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå