21. 11. 2017 Šimon Tittel

Musíme podávat lepší výkony, burcuje Michálek

Bojoval, střílel a ze všech sil se snažil průběh utkání zvrátit. Ve čtyřiatřiceti letech vstřelil ZBYNĚK MICHÁLEK svůj první extraligový gól v kariéře, ani ten však na vítězství nestačil a Sparta podlehla Zlínu 1:3. "Soupeř byl víc hladový, výhru si zasloužil," konstatuje zkušený obránce, podle kterého na týmu leží psychická deka.

Kde vidíte hlavní příčinu dnešní prohry?
Zlín byl lepší než my. Hráli chytře, čekali na naše chyby a dali první gól. Po první třetině jsme si říkali, že kdo otevře skóre, bude mít velkou výhodu. Jestli se chceme dostat někam nahoru, musíme podávat lepší výkony.

Je na týmu patrné, že ho každý inkasovaný gól psychicky srazí?
Určitě je to znát. Pořádně si nenahrajeme, je to takové utrápené hraní na náhodu. Není tam nikdo, kdo by puk podržel, uklidnil to. Jediná cesta je sbírat body, abychom načerpali sebevědomí. Na týmu leží taková deka, není uvolněný. Trápíme se, bude to těžké.

Je to těžké i v tom, že každá porážka vás v hlavě vrátí o dvě výhry zpátky?
Jasně. Když prohrajeme, o několik míst se propadneme. Tabulka je to hrozně vyrovnaná. V případě výhry bychom měli teď větší klid. Navíc nás čekají tři zápasy venku, takže budeme muset bojovat a nějaké body dovézt.

Vy jste se to snažil vzít na sebe, hodně jste se pokoušel střílet.
Měli jsme tam spoustu střel i předtím, ale v prostoru před brankářem nikdo nebyl. Pak se tam konečně někdo postavil a bylo to znát. Kašík hodně vyjížděl, ale nikdo mu neclonil, takže jsme si řekli, že do něj půjdeme, ztížíme mu to. Chtěli jsme hru zjednodušit.

Zápasy teď jdou poměrně rychle za sebou. Je to pro vás pro získání herní praxe příjemnější?
Určitě, dlouho jsem nehrál, takže jsem za to rád. Ta desetidenní reprezentační pauza pro mě nebyla ideální. Ale je to náročné, času na regeneraci moc není. Každopádně musíme hodit dnešní zápas za hlavu a dívat se dál, sezona je ještě dlouhá a může se stát plno věcí.

V Česku fanoušci často ztrácejí s týmy trpělivost, tady to ale vypadá, že jsou stále s vámi a fandí. Jak to vidíte?
Taky už tam na nás pískali, ale já se jim nedivím. My jsme si v přesilovce ani pořádně nenahráli. Mají na to úplné právo. Zaplatili za lístky a mají nárok vyjevit svůj názor. Jsme rádi, že chodí tolik lidí a potřebujeme, aby nás podporovali. Jsme v tom všichni a jedině společně se dostaneme zase nahoru.

Z minulého zápasu jste odstoupil vinou zdravotních problémů. Jak jste se stačil dát dohromady?
Hrál jsem, takže jsem v pohodě. Už je to za mnou, to se v hokeji stává.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Neuvirth: Chci ve Spartě slavit titul!

Permanentky na novou sezonu v prodeji!

Jurčina: Rauma? Máme se na co těšit

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!